Karadeniz Pet

Yuvadan Atlama

• Konbuyu başlatan Akın Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
A

Akın Yılmaz

Guest
Merhaba.

27-29 Ocak ve 05 -09 Şubat tarihlerinde doğan 4 yavru var. En büyük yavru ( yeşil ) halen yuvadan atlamadı. Sizce kaç gün daha gerekli? Birde yavvruların gelişimi sizce nasıl? Yaklaşık 2 hafta önce dişi öldüğü için baba besliyor.

IMG 1761 - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

IMG 1756 - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

IMG 1757 - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:56 --

Bugun ilk yavru yuvadan atladı :) İlk defa yavru beslediğim için acemiyim. Kaç gün sonra ayrı kafese alıp eğitimeye başlayabilirim ?

32 gun dolanlar yem kırabılır. Yere kanarya yemı dokun. Babaya bakarak kırmayı ogrensın. Ogrenınce de egıtıme baslarsınız.

Nekaar guzel bi yavru masallah arkadas aydinlatmis ayni yorumu tekrarlamaya gerek yok :)

İkinci yavruda yuvadan atladı. Azda olsa yem kırabiliyorlar. Mama takviyesi de yapıyorum am suan basla bir sorunum var. Bana iki yavruyada kur yapıyor ve ayak atıyor. Yavrular baslıyor cıyaklamaya. Arasada dövüyor. Yuvadaki diğer iki yavruya olan ilgi ve bakımı azaldı. Bede iki büyük yavruyu başka kafese aldım. Sizce doğru mu yaptım ?

Yavruları diğer kafese almak için mecbur avucuma aldım ve cok korktular. Acaba bu durum bana alışmasını olumsuz etkiler mi ?

Olumsuz etkilemez ayırmakla iyi yapmışsın ayrıca maşallah yavrulara

Son yavru 09 Şubatta doğdu . 36 günlük olmasına rağmen yuvadan atlamadı. Sizce biraz daha bekliyim mi yada kendim yuvadan akıp kafese koysam mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:43 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

Tesadüfün böylesi. Ben yukardaki mesajı yazarken bir baktım. Yuvadan atlıyor. Süper birşey. :)

Geri