Karadeniz Pet

Yuvadan Atlayan Yavru Hakkında Yardım

Caner ERGÜL

Meraklı Üye
Yakşamlar Akşam eve geldiğimde yavru yuvadan atlamıştı. Kafes tabanına yem ve darı koydum bundan sonrası için ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum

Aspur da koyun tabana.Yem kırdığından iyice emin olduktan sonra ayırırsınız. Maşallah. Ömrü uzun olsun.

Kendileri (anne genelde kuluçkada olduğundan) babaya bakarak öğrenecektir. Tekrar hayırlı olsun.

Yavru babadan yem kirmayi ogrendikten sonra, yukariya tuneklere dogru cikmaya calisacaktir.
Baba, bu durumda yavruyu tunekten asagi atabilir, onun icin kafesin tabanina en yakin noktaya bir tunek daha koyun.
Ayrica kafes tabanina ufak, derin olmayan bir kapta su koyun.Kaptaki su haliyle cok hizli kirlenecegi icin, suyu gunde en az iki kere degistiriniz.
Gule gule buyutun, buyuk mutluluk :)

Aspur tam olarak ne oluyor acaba

Aspur tam olarak ne oluyor acaba
Z7zy4o.jpg

Ben, burada "sade kanarya yemi" olarak aliyorum. yavrularin bu tohumu ve dal dariyi kirmalari daha kolay.

Son düzenleme:
Z7zy4o.jpg

Ben, burada "sade kanarya yemi" olarak aliyorum. yavrularin bu tohumu ve dal dariyi kirmalari daha kolay.
Benim yavularimda yuvadan cikmak uzere bu resimdekini mi kullanmam gerekiyor bu arada tesekkurler bilgilendirme icin

Kafes tabanina normal yeme bu tohumdan katiyorum, ayrica dal dari da koyuyorum. Yavru oncelikle bu tohumlari yer, zamanla babasindan diger tohumlari kirmayi da ogrenecek. Diger tohumlari kirdigindan emin oldugunuzda, aspurun oranini azaltirsiniz.

Kafes tabanina normal yeme bu tohumdan katiyorum, ayrica dal dari da koyuyorum. Yavru oncelikle bu tohumlari yer, zamanla babasindan diger tohumlari kirmayi da ogrenecek. Diger tohumlari kirdigindan emin oldugunuzda, aspurun oranini azaltirsiniz.

Peki tekrar tesekkurler..

Geri