Karadeniz Pet

Yuvadan Atlayan yavru hakkında!!!

umutlu27

Yeni Üye
sanırım bir aylık olan büyük yavru yuvadan sürekli atlıyor.. defalarca akşam yuvaya koyuyorum sabah bakıyorum yuvadan çıkmış. Önce annesi atıyor sandım ama bir kaç kez kendi çıkma teşebbüsüne şahit oldum...anne ve baba da problem yok yavruyu besliyorlar. kafesin dibine yem koysam yem kırmayı falan öğrenmiş midir? yavruyu yuvaya koymaya devam edeyim mi? Aşağıda resimi paylaşıyorum...Teşekkürler...

http://i.hizliresim.com/pzodjz.jpg

Popusundaki tüyler tamamlandiysa korkmaniza gerek yok ayirabilirsiniz. Kafes tabanina aspur koyup gozlemleyin. Ve sanırım dişi.

Son düzenleme:
Yuvanın derinliği yeterince yüksek değil mi kaç cm ? Mama,dal darı,aspur gibi yiyecekler koyun ilk başta öğrenecektir yem kırmayı zamanla.Tabana su koymayı da unutmayın.Kolay gelsin.

yuvanın derinliği yeterince yüksek diye düşünüyorum..dediğiniz gibi dal darı aspur ve yulaf koyacağım kafese...suyu nasıl koyayım? birde kafes çok kirli yuvalıkta öyle..yavalıkta üç yavru daha var temizlik yapsam bir sıkıntı olmaz değil mi?

yuvanın derinliği yeterince yüksek diye düşünüyorum..dediğiniz gibi dal darı aspur ve yulaf koyacağım kafese...suyu nasıl koyayım? birde kafes çok kirli yuvalıkta öyle..yavalıkta üç yavru daha var temizlik yapsam bir sıkıntı olmaz değil mi?

Normal derin olmayan bir kapta koyun şimdi yavru suyun yerini bulamaz daha.Kafes ve yuva temizliğine gelince yeterince büyümüş zaten yavrularınız dikkatli bir sekilde temizliğinizi yapın sorun olmayacaktır.Yuva tabanına talaş koymanızı tavsiye ederim.

Geri