Karadeniz Pet

Yuvadan atlayan yavrular aç kalıyor, ne yapmalıyım?

SibelAtam

Meraklı Üye
Merhaba,
İki yavrum da 25 günlükkenden beri yuvadan atlıyorlar, ben yuvaya geri koyuyorum daha küçük oldukları için. Bugün biri 29 günlük, diğeri de 28. artık geri koymadım. yere yem koydum, henüz kıramıyorlar. ama baba da beslemiyor. yavrulardan küçük olanı yuvaya geri tırmanıp girdi, onu anne beslemeye başladı. ama büyük olan yuvaya geri girmek istediğinde, anne-babası dövüyor, yere atıyorlar. o da yerde bağırıyor, baba nadiren gelip besliyor. Ne yapmalıyım? mama hazırlayıp şırıngayla besleyeyim mi? açlıktan ölecek diye korkuyorum yem kırmayı öğrenene kadar.

takipte olun başka boşta kuşunuz yok mu büyük yavruyu yanına koyabilecek

ayrı bir kafeste bir çiftim daha var, onlara da yuva taktım, hazırlık yapıyorlar. onlar yanlarında yavru istemezler herhalde.

Yok yok asla onların yanına koymayın. kendi anne babası yanında kalsın ama vuruyorlarsa takipte olun büyük hasar verebilirler

peki teşekkürler bugün dal darı alayım.

çok dikkat etmeniz gerekli.

arkadaşımın bir çiftinde , erkek çok kızgın dı ve

geçen kuluçkada yuvadan ilk atlayan kuşu babası öldürdü.

çok pişman oldum zamanında başka kafese almadığımız için... :(

akşam bi baktık ki yavru kanlar içinde yerde..:(

çok dikkat etmeniz gerekli.

arkadaşımın bir çiftinde , erkek çok kızgın dı ve

geçen kuluçkada yuvadan ilk atlayan kuşu babası öldürdü.

çok pişman oldum zamanında başka kafese almadığımız için... :(

akşam bi baktık ki yavru kanlar içinde yerde..:(

oooo. çok kötü olmuş. bizimki öyle değil, sadece yuvaya geri girmesine izin vermiyor, o kadar. genelde ilgisiz.

Belki kıramıyor kabuksuz yem dene istersen ama yuvadan atlayan kuş yem kırar genelde yere serp o yer muhakkak