Karadeniz Pet

yuvadan düşen karga yavrusu

nihal_goksu

Meraklı Üye
ne yer ne içer hangi boyda şırınga ile beslenilir bebe muhabbet kuşu maması işe yarar mı? avis isimli tıbbi kafes kuşları için vitaminim vardı bunu ekleyebilirmiyim?

buna cevap bulmak çok zor... inş yardımcı olacak birileri çıkar

2 sene önce yaralı 4-6 aylık karga 10 gün bakıp veterinere götürmüşdüm iyleşince dogaya salmışdım bu süreçde büyük salmada bakdım un kurdu dondurulmuş karades solucan yumurta sarısı ekmek içi gibi şeyler le beslemişdim tabi 10. gün veterinere götürdüm. ortalama 3 ay bende kaldı daha sonra balkona bırdakdım ucma denemeleri yapdı ve dogaya saldıgımda bile beni asla bırakmadı. Kargalar yapılan kötülügüde iyiligide asla unutmazlar.

Son düzenleme:
Ben zamanında parklarda bahçelerde birçok serçe yavrusu bulup bakıp doğaya saldım. Onları genelde ekmek içini ıslatarak solucan tarzı yukardan veriyordum ve yiyorlardı. Kargalar için bu pek de sorun olmaz. Ayrıca ince bulgur ıslatıp verebilirsiniz. Suyunu yere koyun o keşfedip içer zaten. Onun haricinde vitamin vs. konusu için pek bir şey diyemeyeceğim.

Benim arkadaşım saksağan beslemişti iki kere. Sürekli yumurta yapıp veriyordu ve hayvan çok seviyordu.

İnsallah karganın anası babası seni yavrusunu alırken görmemiştir, aksi takdirde başına bela alırsın, dikkatli ol karga yavrusunu seninle görürlerse çok kindar hayvanlardir

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

açıkcası iyilik yaptığını söyleyemeyeceğim , kargalar çok gerçekten kindar ve hafızaları cok kuvvetlidir , yavruyu almasaydın anne babası onu alırdı yuvaya tekrar , seni alırken görmüşlerse takip etmişlerdir..

ben yıllar önce minik bir karga yavrusunu aldım evime götürdüm , ve yemin ediyorum ki 2 hafta boyunca evimden cıkarken devamlı saldırıya veya korkutmaya çalıştılar beni en sonunda yavruyu bıraktığımda 1 hafta daha vdevam ettii bu tacizler sonrasında kesildi o yüzden kargaları hiç sevmem .

ben buğday nişastası ve ekmek içini karıştırıp verdim arada su verdim normal boy bir şırınga ile verdim ne kadar da bir beslemem gerekiyor bilen var mı?

Geri