Karadeniz Pet

yuvadan kafese atlamaya başladılar

ramboq103

Yeni Üye
arkadaşlar 3 tane yavrum var ilki 30 günlük diğerleri 27 ve 20 günlük . en büyük 2 si artık yuvadan kafese atlamaya başaldılar sürekli içeri koyuyorum ama yenden atlıyorlar. ne yapmam lazım sularını nasıl içecekler ? kafesin dibine yem döktüm . bide dişi olduğunu düşündüğümle baba çok ilgileniyor ayağını filan atıyor arada normal mi ?

yem kıran yavruyu anne baba yanından ayırmanız lazım mutlaka yoksa yavruya zarar verebilirler. boş bir kafes e aspur ağırlıklı olarak yem serin 40 günlük olana kadar tabandan yesin suluğuda dibe tak kendisi gereğini yapar. baba da kızgınlıktan çiftleşmek istiyor olabilir zarar görmeden yavru ayırın kafesten yem yediğinden emin olup

Merhaba,

Ben kuşlar kafesten atlamaya başladığında erkeği ayırıyorum genelde dişi bakıyor yavrulara. İsterseniz sizde böyle yapın. Anne baba yeniden yumurtlamak isteyeceği için yavrulara zarar verebilir.

peki erkeği koydugum kafesi yanlarına mı koyayım başka odaya mı

bir birlerini görmesinler yeterli. yem yediklerinden deneyerek emin olabilirsin koyun boş bir kafesin tabanına yemi alın yavruyu içine izleyin. normal yem kırmakta zorlanır başlangıçta onun yerine aspur vermeniz gerekli 2-3 gün

2 yavruyu çıkarttım ufak olan yuvalıkta zaten hala . bu 2 yavruyu akşama kadar gözlemleyecem eğer yem kırabiliyorlarsa ayıracam bunları umarım kırabiliyorlardır