petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvadan kafese atlamaya başladılar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ramboq103 tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    arkadaşlar 3 tane yavrum var ilki 30 günlük diğerleri 27 ve 20 günlük . en büyük 2 si artık yuvadan kafese atlamaya başaldılar sürekli içeri koyuyorum ama yenden atlıyorlar. ne yapmam lazım sularını nasıl içecekler ? kafesin dibine yem döktüm . bide dişi olduğunu düşündüğümle baba çok ilgileniyor ayağını filan atıyor arada normal mi ?

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    yem kıran yavruyu anne baba yanından ayırmanız lazım mutlaka yoksa yavruya zarar verebilirler. boş bir kafes e aspur ağırlıklı olarak yem serin 40 günlük olana kadar tabandan yesin suluğuda dibe tak kendisi gereğini yapar. baba da kızgınlıktan çiftleşmek istiyor olabilir zarar görmeden yavru ayırın kafesten yem yediğinden emin olup

3. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
  4. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Merhaba,

Ben kuşlar kafesten atlamaya başladığında erkeği ayırıyorum genelde dişi bakıyor yavrulara. İsterseniz sizde böyle yapın. Anne baba yeniden yumurtlamak isteyeceği için yavrulara zarar verebilir.

5. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    peki erkeği koydugum kafesi yanlarına mı koyayım başka odaya mı

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Ayrı odaya da koysanız olur aynı oda da dursalarda olur.

alidinc28 bunu beğendi.
  7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    bir birlerini görmesinler yeterli. yem yediklerinden deneyerek emin olabilirsin koyun boş bir kafesin tabanına yemi alın yavruyu içine izleyin. normal yem kırmakta zorlanır başlangıçta onun yerine aspur vermeniz gerekli 2-3 gün

alidinc28 bunu beğendi.
  8. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    2 yavruyu çıkarttım ufak olan yuvalıkta zaten hala . bu 2 yavruyu akşama kadar gözlemleyecem eğer yem kırabiliyorlarsa ayıracam bunları umarım kırabiliyorlardır

Sayfayı Paylaş