Karadeniz Pet

Yuvadan yeni ayrılmış yavru hakkında

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam,

2 tane yavruyu ayrı bir kafese aldım .32 günlük oldular. Kafes tabanımda sarı , kırmızı darı ve kabuklu / kabuksuz yem var fakat ben bugün kursaklarını kontrol ettiğim sanki boş gibi ..

Bu konuda ne yapabilirim açlıktan ölmesinler

Son düzenleme:
yuvaliktan atlayan yavrularin yem kirmayi ogrenmeleri icin tum yem kaplarini yere indiriyorum, boylelikle anaclar da kafes tabanina iniyorlar ve yavrular gorerek daha cabuk ogreniyorlar.
Yavrular icin kafes tabanina dal dari ve sade kanarya yemi koymanizda fayda var.
Bir daha ki kuluckada yavrular 20 gunluk olunca yuvaliga dal dari koymaya baslayin, boyleikle yavrular yuvalikta dal dari tirtiklamayi ogrenirler.

yuvaliktan atlayan yavrularin yem kirmayi ogrenmeleri icin tum yem kaplarini yere indiriyorum, boylelikle anaclar da kafes tabanina iniyorlar ve yavrular gorerek daha cabuk ogreniyorlar.
Yavrular icin kafes tabanina dal dari ve sade kanarya yemi koymanizda fayda var.
Bir daha ki kuluckada yavrular 20 gunluk olunca yuvaliga dal dari koymaya baslayin, boyleikle yavrular yuvalikta dal dari tirtiklamayi ogrenirler.

Teşekkürler, benim anne baba ilginç

Yuvalığın ağzında bekleyen kuşu besliyorlar tüneğe inen kuşu dövüyorlar. Atlamayan yavrular için dediğinizi yapıyorum.

+++++++++

Ayri kafese aldiginiz yavrulara yulaf, aspur, beyaz dari karışımından
bir yem verirseniz yem yemede sıkıntı çekmezeler.
Bunun yaninda tabana dal darida birakin.
32 gün olan yavru rahatlikla yem yiyebilir.

Geri