Karadeniz Pet

Yuvalığa alıştırma...

• Konbuyu başlatan Aziz SARI
  • Başlangıç tarihi
A

Aziz SARI

Guest
Merhaba arkadaşlar , kafes değişimi sırasında dişi kuşum yuvalıktan korktu. O gün bugündür girmiyor içeri . girdiği zaman da hemen çıkıyor. Eskiden hiç içinden çıkmazdı. Tekrar alıştırmak için neler yapılmalı. Şuan yuvalık yerine yemliğin üzerinde duruyor sürekli.

Yok mu bilen veya bir akıl veren bu forum da bu konuda .

zamanı gelince kendisi girecektir.

Sorun zamanla alakalı değil . Ben kendimi yanlış anlattım galiba.. :) Sorun galiba yuvalıktan ürktü. Ben kafes taşıma sırasında yuvalığın içinde tutarak taşımıştım . Ondan sonra hiç yuvalıkla ilgilenmediler. İş kızışmalarını beklemekse zaten kızışkınlar.

zaman derken yanlış anlaşılmasın yerdeğişikliği olduysa,kafes değişikliği olduğundada yada yuvalıktan bi şekilde korktuysada biraz zamana ihtiyacı var ben temizlerken yuvalığı düşrdüm 2 ay hiç girmedi sonradan bi baktım yuvalığı kazıyor bence tekrar girerler.

zaman derken yanlış anlaşılmasın yerdeğişikliği olduysa,kafes değişikliği olduğundada yada yuvalıktan bi şekilde korktuysada biraz zamana ihtiyacı var ben temizlerken yuvalığı düşrdüm 2 ay hiç girmedi sonradan bi baktım yuvalığı kazıyor bence tekrar girerler.

Sizce yuvalığı bir süre kaldırmalımıyım... Hani özlerlerse tekrar girerler belki ..

Geri