Karadeniz Pet

yuvalığa alıştırma

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Yeni dişi kuşumu alalı 1 hafta oldu ve eşki dişiler 1-2 günde yuvalığa giriyordu bunun girdiğini bırakın merakla göz ucuyla baktığını bilene görmedim birde dişi erkek kızgın kuş dişiden daha yavru alınmamış birde benim aldığım kişi yuvakta folluk kullanmıyor benim yuvalık büyük ve folluklu ondan mı alışması felan birde kendim 1 kere soktum alışsın diye hemen kaçmaya çalışıyor kapıdan birde led taksam sıkıntı olur mu ? :)

Muhabbet kuşları korkak kuşlardır zorla sokarsanız oraya girmez birdaha zaten hazır olduğunda girecektir zorla sokmak doğru değil. Sabır etmeyi öğrenin sürekli eş değiştirmeyin.

eşleri zorunlu olarak değiştiriyorum 2 kere değiştirdim 1. eşi öldü 2. eşi küçükdü ve eş olmamışlardı bu seferki maşallah yem veriyorlar birbirine ve dişi bazen erkek kaşıyorlar birbirlerini birde benim dişi 1-1.5 yaşında ama kuyrukda düşme ve yüzde çekilme yok neden ?

eşleri zorunlu olarak değiştiriyorum 2 kere değiştirdim 1. eşi öldü 2. eşi küçükdü ve eş olmamışlardı bu seferki maşallah yem veriyorlar birbirine ve dişi bazen erkek kaşıyorlar birbirlerini birde benim dişi 1-1.5 yaşında ama kuyrukda düşme ve yüzde çekilme yok neden ?

Çiftleşme olmadan neden kuyrukta düşme ve çekilme olsun yumurta büyüdükçe bunlar olur.

Kuşda çiftleşme oldu diyor kardeşim 5 gün önce demek ki kardeşim yanlış görmüş.

Son düzenleme:
Geri