Karadeniz Pet

yuvalığa alıştırmak için

ben dayanamayıp kuşları yuvaya elimle koydum içerde 2-3 dakika durdular sonra içerden bir sesler geldi sonra erkek çıktı ardından dişi . dişi arada br yuvaya bakıor ama girmiyor tarcında koydum bunu bi kaç kez daha yapsam tam alışırmı yuvaya acaba? yoksa daha fazla yaparsam ürkerler mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

???????????

Son düzenleme:
resimden görüdğüm kadar kafes bakonda galiba kafesin yeri ile çok sık oynama yapıyorsunuz kafesi sabitleyin birazda yüksekte olsun o kuşlardan yavru almamak mümkün değil gayet sağlıklı görünüyorlar. tek bir eksik var diğer çiftler :) ne kadar çok kuş o kadar fazla üretim

bzm apartmanda üç kişide çft kuş var onların sesiyle idare ediyorum :) inşallah işe yarıyodur ileriki zamanlarda almayı düşünyorum .:) zaten kış geliyo içerde dolabın üstüne koyayım ozamn

iki aydır yuvalık takılı bir kere bile bakmadılar acaba ben bir kaç kere koysam bir faydası veya bir zararı olur mu?
Ayni sorun bende de var artik umudi kesecem cift diye egitme de olmuyor keske tek yavru alsaydim diyorum hic mi olsun alisirdi ):

benim kuşlarım yuvaya girmeye başladı. inşallah en kısa zamanda yavru alırsınız :) :) :) :)

benim bir çift kuşum var erkek olanı 1 yaşında dişi olanı 10 aylık dişinin kuyruğunda eğilme var ama folluğa hic girmiyorlar ne yapmam gerekiyor

yalnız disinin hamile olup olmadığını nasıl anlayabilirim bilgi verirmisiniz çünkü daha önce çiftleşti ler

yani folluğa girmemesi dişinin hamile olmadığı anlamına geliyor

merhaba,

ben bir ara yavruluğa hiç ilgili göstermiyorlar diye yavruluğun içine telefonu koyup muhabbet kuşu sesi açıyordum. Bir kaç kez girdi çıktı meraktan ancak faydası olmadı, sonrasında yine ilgili göstermedi. Zamana bıraktım bende :)

benım çiftte öyle 2 aydır yuvalık takılı kafes sabit yedıklerı onunde yemedıklerını ben yıyorum bı kere bıle gırmedıler

ahh ahh aynı sıkıntı benim çiftlerimin tekinde de var 5 aydır tık yok dişinin ceresi nerdeyse siyaha dönecek hala girmiyo :(

0 çift yani 0 yani yok yani hiç . niye yüzeme vuruyon :D ben kendim kuşlarımdada bu sorunu yaşadığım için evrene sitem ettim :D

akışına bırak çok üzerinde durma kuşlar evcil değilse fazla rahatsız etme yuvalık kontrolü yapma zamanla olur her kuş eve alır almaz yumurtlayacak diye bişey yok 2 sene sonra yumurtlayanını bile duydum :rolleyes: