Karadeniz Pet

yuvalığa girip ne yapıyorlar acaba:)

berkecakil

Meraklı Üye
arkadaşlar az önce işten geldim odaya girince kuşların bağrışmalarını duydum kafese baktım ama kafeste yoktular. yuvalığın içine girmişler yuvalığı ve kafesi bir o yana bir bu yana sallıyorlar yuvalığa doğru baktım beni gördüler hemen dışarı çıktılar. içerde acaba çiftleşiyorlarmıydı göremedim. ustalardan yardım alayım dedim, bu çiftleşme olayı mı acaba.

kuslar kafeste uygun ortamı bulamadıklarında yuvalıklarında ciftlesirler genellikle.. cevap olarak sunu verebilirim ki.. olabilir de olmayabilir de :)

Yuvalığı hazırlıyor dişi yaşları uygunsa çiftleşirler yakında :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Olabilir bazı kuşlar yuvalık içinde çiftleşiyor. Veya başka bir durumda olabilir birisi yuvada kalmak istiyodur diğeri çıkartmak istiyodur.

Yuvalık ta çiftleşme mi ? orada nasıl çiftleşecekler ayrıca erkek dişinin üstüne çıktığı zaman kuyruk aşağı kalıyor yani boşluk olması gerekir ki bu tünekte olur.

arkadaşlar kuşlarım bir yaşından büyük ikiside. ikiside kızışmış dişinin ceresi kahverengiye döndü. erkek kuş zaten yaşı itibari ile kızışmış. yuvalığın önündeki küçük tüneği falan çıkarmışlar içerde tepine tepine.

Ben yuvalık hazırlığı olduğunu düşünüyorum.

yuvalıkta çiftleşme olur.. ama benim ilgimi çeken kafesi sallamaları ve bağırmaları.. muhabbet kuşunun çıkardığı sese göre birşeyler söyleyebilirim.. çünkü muhabbet kuşları her değişik durum için farklı sesler çıkarabilir

az önce odaya girdim baktım dişi yuvalığın içinde erkek ise yuvalığın önünde duruyor. yuvalığa hazırlık ilk çiftleşmeden öncemi oluyor yoksa çiftleşme başladıktan sonra mı oluyor.

öncesinde baslar dostum.. ciftlestikten sonra da devam eder..

kuşa bu dönemde özel bir yiyecek vermeye gerek var mı enerjisini artırmak için

Çiftleşmeden yuvalık takmak şart mı yaw , ben de yuvalık yok acaba ondan mı çiftleşmiyorlar ?

Geri