Karadeniz Pet

Yuvalığa girmiyor??

mrtmrt1988

Meraklı Üye
erkek kuşum 1 yaşında dişi kuşum 8 aylık yem kusma kaşıma kur herşey var dişinin cere çok koyu kahve ama yuvalıgın yuvarlak kısmının cevresini dışarıdan kemirmiş içine girmiyor kafes göğüs hizasında gündüz evde kimse yok uykularını tam alıyorlar mama olarak cede veriyorum yem su günlük değişiyorum ve kafesten salmıyorum rahatsız etmiyorum gaga taşı kalamar kemiği her şey on numara yaklasık 5 aydır kuşlar beraber neden yuvalığa girmiyorlar ve erkek her turlu kuru yapıyor ama ayak atma yapmıyor hiç sadece yuvalıgı dısardan kemırme var yuvalıga tarcın ezip döktüm kokusu cezbeder diye kafayı sokup bakıyor fakat yıne girmiyor dişi ayrıca hamster talasıda var yuvada :)ne yapmalıyım yardım edermisiniz...??

Bence ayni senin durumda bekliyorum da birsey sormak istedim tarcinin folukta olmasi bi sikinti yaratmaz mi yavruya yada yumurtaya gibi

çubuk tarçın aldım ve onu evde toz halıne getirip yuvaya attım dişi kokuyu alır almaz yuvalıga kafayı sokup bakıyordu surekli girecek dedim ama koku gidince eskiye döndük tarcının bir zararı oldugunu duymadım aksıne hep tavsıye edildiğini okudum forumlarda

Deneme amacli toz tarcin serpsem biraz bakalim etkisini cekebilecek miyim

Dene bakalım olacakmı geçmiş konularına baktım senin kuş 4 yaşında formlarda okuduğum kadar erkek ve evde insana alışık olan kuş eş tutmaya biliyormuş yani iyi anlaşsa bile çiftleşme isteği gidiyormuş bir araştır istersen yüksek oranda görülen durum seninki ve eşleşse bile 4-5 yaşından sonra erkek yumurta tutturamıyor yani yumurtalar genelde boş oluyormuş

Kisaca ugrasma degistir diyosun yani :((

Kisaca ugrasma degistir diyosun yani :((

Araştır ve bu forumda levent bey yusuf kürşat bey sedat bey cihan bey aklıma ilk etapta bunlar geldi cok bilgili tecrübeli üreticiler ustalar var ben hergun yazmıyorum ama sureklı takıpteyım okuyorum hemen hemen hergün onların yakasına yapış en sağlıklı bilgiyi alırsın:)

Lever abinin pesindeyim zaten suan onun birseyler ogrenmeye calisiyorum digerleriylede bakalim zamanla yolumuz duser zaten benim uretimle felan isim var bir kere o sureci yasamak icin ugrasiyorum da bakalim saolun yardimlar icin

Lever abinin pesindeyim zaten suan onun birseyler ogrenmeye calisiyorum digerleriylede bakalim zamanla yolumuz duser zaten benim uretimle felan isim var bir kere o sureci yasamak icin ugrasiyorum da bakalim saolun yardimlar icin

rica ederim bende hobi olarak bir çift aldım yavru almak çok istiyorum 7 aydır muhabbet kuşu hakında cok cok cok seyler ögrendim karınca kararınca yardımım olduysa ne mutlu bana inşallah sende bol bol yavru alırsın cunku bunu kuşlara verdiğin sevgin ile hakediyorsun..

çubuk tarçın aldım ve onu evde toz halıne getirip yuvaya attım dişi kokuyu alır almaz yuvalıga kafayı sokup bakıyordu surekli girecek dedim ama koku gidince eskiye döndük tarcının bir zararı oldugunu duymadım aksıne hep tavsıye edildiğini okudum forumlarda

yuvaya kafayi sokup bakiyorsa, bir parca dal dari koy follugun icine. Ucunu da delikten hafif disari cikart. Dal dariya hayir diyen kus gormedim.

yuvaya kafayi sokup bakiyorsa, bir parca dal dari koy follugun icine. Ucunu da delikten hafif disari cikart. Dal dariya hayir diyen kus gormedim.

DAL DARIYI benimkilerde cok seviyor ama yuvalığa koymadım hiç denerim ben kendi girsin istedim hanı iç güdüsel olarak ama ben artık zorla yaptırcam bu işi bile:)teşekkürler verdiğin bilgi için

Yumurtlayacağı zaman girer, endişelenmeye gerek yok.. :)

usta sen kuşları gördün daha önceki konularda yorumlarda bulundun kaç ay oldu bu işte sabrın önemini sizlerden ögrendim ama ''derenin suyu gelene kadar kurbanın gözü patlamış'' derler ya o durumdayım artık elimle çiftleştircem bunları:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:12 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

Başka yorum yok mu ustalardan:)

Yumurtlayacağı zaman girer, endişelenmeye gerek yok.. :)

Galiba Levent hocamın mantığı anladım kuşları kendi haline bırak çok mıncıklama onlar yumurtlayacaksa zaten yumurtlar. Eğer yumurtlamayacaksa da ne yaparsan yap olmaz zaten. Aynı sorun bende de var kurlaşma ortam herşey müsait sabırla bekliyoruz ama eğer bizim durumda olupda faydalı herhangi birşey yapıp sonuç alan arkadaş varsa söylesin biz de uygulayalım dua ederiz

Galiba Levent hocamın mantığı anladım kuşları kendi haline bırak çok mıncıklama onlar yumurtlayacaksa zaten yumurtlar. Eğer yumurtlamayacaksa da ne yaparsan yap olmaz zaten. Aynı sorun bende de var kurlaşma ortam herşey müsait sabırla bekliyoruz ama eğer bizim durumda olupda faydalı herhangi birşey yapıp sonuç alan arkadaş varsa söylesin biz de uygulayalım dua ederiz

Evet bende biliyorum polat eğer olmıcak gibi ise ustalar söylesin kuşlardan birini değiştireyim ne kadar beklemeliyim daha bilen varsa söylesin:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:47 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

hahahahahahahah

Geri