Karadeniz Pet

yuvalığa ilgi için ?

MevlütŞimşek

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşların yuvalığa ilgilerini çekmek için yuvaya yem koymak yada elma gibi bişeyler koymak doğru mu. bi sakıncası varmı. yada bi işe yararmı.

Hiçbiri işe yaramıyor. Ben bir ara saf gibi yem koymuştu ondan sonra girmedi kuş. Sonra temizledim daha sonra ilgilisi arttı. Bazı kuşlar acayip strese giriyor yuvaya girmiyor.

Hiçbiri işe yaramıyor. Ben bir ara saf gibi yem koymuştu ondan sonra girmedi kuş. Sonra temizledim daha sonra ilgilisi arttı. Bazı kuşlar acayip strese giriyor yuvaya girmiyor.

Hmm petshop daki satıcı da kafamı karıştırdı yem dök içine falan dedi yuvalık aldığımda. bende bi sorayım dedim. Teşekkürler :) Dişi kuşm Öldürecek beni nazından :D

Hmm petshop daki satıcı da kafamı karıştırdı yem dök içine falan dedi yuvalık aldığımda. bende bi sorayım dedim. Teşekkürler :) Dişi kuşm Öldürecek beni nazından :D

Yem koyarsan bu seferde yem yemek için girer yuvaya, amaçsız yani. Beklemekten başka çare yok. Bende üzülüyordum girmiyor diye, şimdide çıkmıyor diye üzülüyorum. :D

Dişi yumurtlamaya hazır değilse ne yapsanız yumurtlamaz, çiftleşse bile yumurtlamaz.
Bekleyeceksiniz. çok fazla rahatsız edip kuşu strese sokmayın.

bence petsopçu arkadaş başından savmak için demiş.kuşlar kendileri zamanla kendileri girip çıkmaya başlıyor ve yumurta zamanı içini kendi çöplerinden kendi düzenliyor,bence bir şeye gerek yok

Kuşlarınızın niyeti varsa hiç bir şey yapmanıza gerek yok, yuvayı takın, uygun bir ortam hazırlandığından emin olun hepsi bu :)

Geri