Karadeniz Pet

Yuvalığa ilgisini artırma

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Erkek kuşun tüm çabalarına rağmen dişi kuşum yuvaya yanaşmıyordu bende dişinin dikkatini çekmesi için kendimce bi yöntem buldum ve başarılı oldum şimdi dişi kuşum yuvaya her dakka girip çıkıyor. Yöntem şu çok basit bi tane zil alıp yuvalığın girişine astım erkek kuş zille oynadıkça dişi erkeğin yanına geliyordu böylece yuvaya dahada yakınlaşıp alışmış oluyordu ve bugün sonunda başladı yuvaya girmeye. Yavru hazırlıkları başladı sanırım :)

Buda videomuz :)
[YOUTUBE]Svx0bsfNYsk[/YOUTUBE]

Maşallah.İnşallah en kısa zamanda da yumurtalara kavuşursunuz.

Ben de tarçın kıydım, bakalım n'olacak.

Bende severek yedikleri mamalarını gün aşırı yuvalığa yaklaştırıp en sonunda yuvalık girişi ve cok az yuvalık içine atıyorum.. Bu yöntemde yuvaya ilgisi olmayan kuşlara etkili..

Maşallah.İnşallah en kısa zamanda da yumurtalara kavuşursunuz.

İnşallah uğurcum forumda yavruları görünce heves ediyor vallahi insan :)

....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Hayırlı olsun güzel fikir.

Ben de folluğa koyduğum talaşa kabuk tarçın kıyıp ekliyorum. Kokuya dayanamayıp giriyorlar. :)

Levent abi tarçını denemedim ama limon kabuklarını rendeleyip yuvalığın içine attım kuruyunca kokusu geçiyor tarçın sonuç veriyorsa deneyelim mi :)

....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Gerçekten iyi fikir

Şimdi o fikri güzel bi yavruyla inşallah neticelendiririz :)

....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

Bende severek yedikleri mamalarını gün aşırı yuvalığa yaklaştırıp en sonunda yuvalık girişi ve cok az yuvalık içine atıyorum.. Bu yöntemde yuvaya ilgisi olmayan kuşlara etkili..

Akıllı yemlik ve bi tanede normal yemlik var normal yemliğide yuvalığın kenarına astım kafesin içinden zil yuva ve yem bu üçüne çok kolay erişilebiliyor kuşlarım şimdi :)

....

nasıl takdınız zili içeri nerden gördü kuş zili ?

yavrulatmak için kuşu nijer,keten tohumu ve kızıştırıcı işe yarar.Benketen tohumu koydum yem 2 liralık yaklaşık 1 ay sonra yumurtladı şimdi 7 tane yumurta var inşallah 4,5 güne ilk yavru çıkacak.

benim kuşlarım keten tohumuna dokunmaz bile

yavrulatmak için kuşu nijer,keten tohumu ve kızıştırıcı işe yarar.Benketen tohumu koydum yem 2 liralık yaklaşık 1 ay sonra yumurtladı şimdi 7 tane yumurta var inşallah 4,5 güne ilk yavru çıkacak.

Keten tohumuda alim yarından hemen amaç zaten yavrulatmak :)

....

Erkek kuşun tüm çabalarına rağmen dişi kuşum yuvaya yanaşmıyordu bende dişinin dikkatini çekmesi için kendimce bi yöntem buldum ve başarılı oldum şimdi dişi kuşum yuvaya her dakka girip çıkıyor. Yöntem şu çok basit bi tane zil alıp yuvalığın girişine astım erkek kuş zille oynadıkça dişi erkeğin yanına geliyordu böylece yuvaya dahada yakınlaşıp alışmış oluyordu ve bugün sonunda başladı yuvaya girmeye. Yavru hazırlıkları başladı sanırım :)

Buda videomuz :)
[YOUTUBE]Svx0bsfNYsk[/YOUTUBE]

usta ne tarçına geliyolar ne keçi boynuzuna geliyolar.zil konusunda ise zaten 2 dişim de yuvalık tüneğinde takılıyor genelde ama içine girmiyorlar.ilk zamanlar girip çıktılar.odur budur başka yok. :)

usta ne tarçına geliyolar ne keçi boynuzuna geliyolar.zil konusunda ise zaten 2 dişim de yuvalık tüneğinde takılıyor genelde ama içine girmiyorlar.ilk zamanlar girip çıktılar.odur budur başka yok. :)

zille oynamayı sevıyorsa alışır o oynadıkça yuvalık ılgısını ceker girer mutlaka

zille oynamayı sevıyorsa alışır o oynadıkça yuvalık ılgısını ceker girer mutlaka

zil hiç kullanmadım kuşlarda.koyunca bide zile alışmasını beklerim ben kesin.beklicez artık 6 aydan fazladır beklediğim gibi. :)

zil hiç kullanmadım kuşlarda.koyunca bide zile alışmasını beklerim ben kesin.beklicez artık 6 aydan fazladır beklediğim gibi. :)

yok yok güne alışır meraklı canlılar oldukları için gidip oynar ama zili hemen yuvalıgın girişine asma bi hafta hep zaman gecirdiği tüneğe yakın olsun hafta sonra zili yuva girişine as girmeye başlar kızıstıysa

Geri