Karadeniz Pet

yuvalığa kum mu ? talaş mı ?

Mehmet GÜLER

Meraklı Üye
kimi arkadaş yuvalığa ince kum koyulmasını kimisi talaş kimisi de hiç birşey koymayın diyor :)

hangisini yapalım üretici ve sürekli yawru alan bilgili arkadaşlardan konu hakkında yorum bekliyorum..

çek çiftim 2 tane yumurta yaptı ve yuvalıkda şuan hiç birşey yok.? kum yada talaş koycaksam ne zaman koymalıyım??

1.si koyacaksanız bile bu saatten sonra koymayın.. 2. si bazı üretici arkadaşlarım hamster talaşı kullanıyor ben de üretiyorum fakat ne kum ne talaş koymuyorum.. 3. sü kum serin tutar yazın koymak iyidir ama kışın koymanızı tavsiye etmem

ben ınce kum kullanıyorum 10 gunde bır yavru cıktıkdan sonra degıştırıyorum yumurta oldugu ıcın sen hıc bır sey koyma ama yuvalıkların ıcınde ortası kesılmış bır parca oluyor o varsa sorun olmaz yumurtaları bır arada tuması için o gerklı yoksa yumurtalar dagılır ve enne hepsıne aynı derecede cevırme yapamaz.

Yem kabukları da olur da zaten siz ne koyarsanız koyun kuş beğenmezse atacaktır dışarı :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

1.si koyacaksanız bile bu saatten sonra koymayın.. 2. si bazı üretici arkadaşlarım hamster talaşı kullanıyor ben de üretiyorum fakat ne kum ne talaş koymuyorum.. 3. sü kum serin tutar yazın koymak iyidir ama kışın koymanızı tavsiye etmem

bu şekil devam.. Teşekkürler...

ben ınce kum kullanıyorum 10 gunde bır yavru cıktıkdan sonra degıştırıyorum yumurta oldugu ıcın sen hıc bır sey koyma ama yuvalıkların ıcınde ortası kesılmış bır parca oluyor o varsa sorun olmaz yumurtaları bır arada tuması için o gerklı yoksa yumurtalar dagılır ve enne hepsıne aynı derecede cevırme yapamaz.

teşekkürler.. ortası çevrili parça mevcut.akşamları dişi dışarda iken kontrol ediyorum dağılma yok yumurtalarda..

gereken cevaplar verilmiş bu saatten sonra birşey koyma kuş yumurtaya yatmayabilir
teşekkürler...

Yem kabukları da olur da zaten siz ne koyarsanız koyun kuş beğenmezse atacaktır dışarı :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

teşekkürler...

Hiç koymadım koymayıda düşünmem bazılarının altında yuvarlak girinti oluyor oraya yumurtluyor kuşa göre değişiyor ben kendi kuşuma koydum talaş dışarı attı.Ama zeminine tahta parçası koymuştu kuşcumuz ve tahta öyle birşeyki kemirdikten sonra talaş gibi oluyor yani kuş istediği yere kendi koyuyor talaşı

3. yumurtamız dün geldi bu saatten sonra zaten deiğiniz gibi ellemem :)

altına oyuk yeterli hiçbirsey koymanıza gerek yok. zaten yumurta geldimi mecbur yumurtlayacak. kum soğuk tutar yem kabuğu daha faydalı illaki birsey koyacaksanız

Ben bundan sonraki kuluckada yuvalık tabanına yulaf kabugu veya kurumus ot veya saman koyucam talaş bit yapıyomus kalın talaş bulabilsen kalın talaş koy

Senin yuvalıga ne istersen iste zamanını kacırdığın için birşey koyamazsın ama ben talaş diyorum hem sıcak tutuyor hemde pisliği önlüyor bitler içinde hemstr talaşı var tam bilmiyorum ama bit ve pire olayını önlüyor

Bugün dişi disarda iken bi yumurtalara baktim birisi hafif ezilmiş yumurtanın.. Dün gördüğümde sanirim ezik olan kisim altta kaldigi için farkedemedm. Yumurtayı almadim altinda dursun bakalim.birşey cikmaz o yumurtadan ama.kus rahat siz olmadandie aalmadim

kardesş bende artık yem altları vardı ben onları atacaktım yuvanın içine döktüm ama bende hala yumurta yok :)

merhaba arkadaşlar ben yuvalıga tahta tozu tam toz degil yanlız ondan koydum olurmu acaba ?

merhaba arkadaşlar ben yuvalıga tahta tozu tam toz degil yanlız ondan koydum olurmu acaba ?

bence olmaz yavrular bıraz buyuyunce kanat alıştırması yapacaklar o zaman her taraf toz olur :)

evet biraz toz oluyor, ama elinde diğerinden yoksa oda oluyor

onları artık hiç oynamayın derim kalın talaştan bulursanız zamanla azar azar ondan atarsınız

Geri