petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalığa ne konulmalı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Enes YLKSN tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Talaşmı yoksa kum mu yada hiç birşeymi .? Yardım lütfen

2. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    Ben çok ince kum koydum.tecrübeli arkadaşlarin bilgisini de almakta fayda var

3. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    ben boş bıraktım.

4. Hüseyin AŞİR

Hüseyin AŞİR New Member

Beğenileri:
    0
    ince kum koymanızı öneririm

5. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    özellikle kış günlerinde kum koymanızı önermem, kum yumurtanın soğumasına neden olabilir, en iyisi yuvanın alt kısmına çamdan oval oyuklu tahta yaptırmanız, eğer oval oyuk varsa yumurtadan yavru çıkıncaya kadar hiç bir şey koymanıza gerek yok, bütün yumurtalardan yavru çıkınca talaş koyarsınız...

6. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Kış aylarında yuvayı sıcak tutması için Hamster Talaşı, Yaz aylarınca serin tutması için ince kum.. Hiçbirşey koymasanızda olur :)

Ayrıca yuvalıklarınızın çam ağacından olmasına önem verin.. Bitlenmeye karşı bir önlem ;) Yuvalıklarınızda havalandırma deliklerinin olmasınada dikkat edin.. İçerdeki hava sirkülasyonu çok önemli..

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yaz kış kum :)

8. Metin KAYA

Metin KAYA New Member

Beğenileri:
    0
    bende hemstır talaşı kullanıyorum hem temizlemesi kolay oluyor yavrular çıkınca

9. Ertan81

Ertan81 Guest

Ben hamster talasi koyuyorum yuvaligimin büyük oldugu icin, kum koyunca agirlasiyor cökecek gibi duruyor.

10. Yasin ZORLU

kenarlardan matkapla ikişer delik açsak acaba içerisi ışık olacak diye kuş rahatsız olmasın?

11. tarçın ve şaşkın

bende hamster talaşı kullanıyorum ama aldıgımda ambalajında sıkılırılmış olarak aldım içerisinde bıraz koku oluyor boya kokusu gb yuvalıga koymadan önce bıraz havalandırın o ambalaj kokusu gıtsın dha sonra yuvalıga koymanızı öneririm ama ne kadar koyulması gerektıgı hakkkında bir bilgim yok

12. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Dostlarım bilginiz için çok sağolun ben şimdi hiltiyle o yuvalığa havalanması için bir delik açayım. Bu arada çiftleşmek için uzunluk 65- 45 En 45 boy kafes uygunumdur

13. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    cam agacindan yuvalik tavsiyem ! Icine talas koy koymasanda olur talasi koyudugnda disi onlari ya yuvadan atacak yada koselere atacak yavrular yumurtadan cikinca altina alacak talaslari benimkile böle yapiyor

Sayfayı Paylaş