Karadeniz Pet

yuvalığa ne konulmalı ?

Enes YLKSN

Emektar Üye
Talaşmı yoksa kum mu yada hiç birşeymi .? Yardım lütfen

Ben çok ince kum koydum.tecrübeli arkadaşlarin bilgisini de almakta fayda var

ince kum koymanızı öneririm

özellikle kış günlerinde kum koymanızı önermem, kum yumurtanın soğumasına neden olabilir, en iyisi yuvanın alt kısmına çamdan oval oyuklu tahta yaptırmanız, eğer oval oyuk varsa yumurtadan yavru çıkıncaya kadar hiç bir şey koymanıza gerek yok, bütün yumurtalardan yavru çıkınca talaş koyarsınız...

Kış aylarında yuvayı sıcak tutması için Hamster Talaşı, Yaz aylarınca serin tutması için ince kum.. Hiçbirşey koymasanızda olur :)

Ayrıca yuvalıklarınızın çam ağacından olmasına önem verin.. Bitlenmeye karşı bir önlem ;) Yuvalıklarınızda havalandırma deliklerinin olmasınada dikkat edin.. İçerdeki hava sirkülasyonu çok önemli..

bende hemstır talaşı kullanıyorum hem temizlemesi kolay oluyor yavrular çıkınca

Ben hamster talasi koyuyorum yuvaligimin büyük oldugu icin, kum koyunca agirlasiyor cökecek gibi duruyor.

Kış aylarında yuvayı sıcak tutması için Hamster Talaşı, Yaz aylarınca serin tutması için ince kum.. Hiçbirşey koymasanızda olur :)

Ayrıca yuvalıklarınızın çam ağacından olmasına önem verin.. Bitlenmeye karşı bir önlem ;) Yuvalıklarınızda havalandırma deliklerinin olmasınada dikkat edin.. İçerdeki hava sirkülasyonu çok önemli..

kenarlardan matkapla ikişer delik açsak acaba içerisi ışık olacak diye kuş rahatsız olmasın?

bende hamster talaşı kullanıyorum ama aldıgımda ambalajında sıkılırılmış olarak aldım içerisinde bıraz koku oluyor boya kokusu gb yuvalıga koymadan önce bıraz havalandırın o ambalaj kokusu gıtsın dha sonra yuvalıga koymanızı öneririm ama ne kadar koyulması gerektıgı hakkkında bir bilgim yok

Dostlarım bilginiz için çok sağolun ben şimdi hiltiyle o yuvalığa havalanması için bir delik açayım. Bu arada çiftleşmek için uzunluk 65- 45 En 45 boy kafes uygunumdur

cam agacindan yuvalik tavsiyem ! Icine talas koy koymasanda olur talasi koyudugnda disi onlari ya yuvadan atacak yada koselere atacak yavrular yumurtadan cikinca altina alacak talaslari benimkile böle yapiyor

Geri