Karadeniz Pet

Yuvalığı ne zaman takmalıyım?

Duman38

Yeni Üye
Arkadaşlar erkeğimin yanına 5 gün önce lutino dişi aldım. Erkeğim yaklaşık 8 aylık (yaşını doldurmuş olma ihtimalide var) Dişinin kaç aylık olduğu ile ilgili tam bilgim yok (yakın fotoğraf ekliyorum umarım sizler net birşey söyleyebilirsiniz).

Hiç kavga etmiyorlar, erkek bol bol kur yapıyor ama ne adam akıllı ağza kusma nede birbirini kaşıma var, sizce bu durumda ne yapmalıyım, yuvalık taksam olur mu? yada ne zaman takayım...

Not: galiba ikiside tüy değişiminde çünkü kafesin içi bolca sarı ve bayaz tüy ile kaplı...

Yuvalığı şimdiden takabilirsin. Fotoğraflardan tüyde oldukları belli olmuyor. Hafif atlatıyor olabilirler. Haftada 2-3 gün vitamin ve mama takviyesi yapabilirsin. Dişi kıvama gelmiş. Birbirlerini beğenip eş tutarlarsa yumurta gelir direk.

eşse tak tak

Dişi hazır olur yakında. Yemlerine Nijer katabilirsiniz kızışması için evde Havuç rendeleyip verebilirsiniz havuçu vermeden Selpak gibi birşeyin üstüne rendeleyip suyunu sıkın

Tak dursun. Alışma sürecini atlatır en azından. Sonrası onlara kalmış...

cevaplarınız için çok teşekkürler tüm tavsiyeleri bugün uygulayım en iyisi :)

Güzel bir lutino maşallah , bilezik de mevcut. İnşallah en kısa sürede yavrular alırsınız.

Kuslariniz çok güzel maşallah yuvaligi direkt takabilirsiniz avantaj sağlar

Çok saolun arkadaşlar yuvalığı akşam aldım ama uyuyorlardı rahatsız etmemek için takmadım yarın sabah takacam. İnş. kısa sürede eş tutarlar...

Geri