Karadeniz Pet

Yuvaligi temizlemelimiyim ?

karargahx

Yeni Üye
Selam arkadaşlar çok yeniyim bu konularda 1 tane yavrum var büyüyor daha tüyleri yeni çıktı ama yavrulugun içinde Talas tok şuanda ve biraz pis yavruyu dışarı çıkarıp temizleyip Talas koysam anne kızar mi ? Lütfen bu konuda beni aydinlatirmisiniz ?

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence rahatsız etmemelisin.. kimi kuşlar bundan rahatsızlık duyabiliyor..

Bu kuluçkayı atlatsın bence de.

Selam arkadaşlar çok yeniyim bu konularda 1 tane yavrum var büyüyor daha tüyleri yeni çıktı ama yavrulugun içinde Talas tok şuanda ve biraz pis yavruyu dışarı çıkarıp temizleyip Talas koysam anne kızar mi ? Lütfen bu konuda beni aydinlatirmisiniz ?

PVC folluk var mı?

ben bunu bir yumurta varken denemiştim..dişi kuşum yumurtayı attı ve bir sürede yuvalığa girmemişti..bence hiç riske atma..

Karışmayın yavruyu öldürmesin talaş yerinede kum öneririm bu arada ilerde...

Hocam o ne inan bilmiyorum yeniyim bu işte .. tamamdır ellemiyorum bende bu şekilde düşünüyordum emin olmak istedim .

Yuva içine konulan PVC yuvalık diyeyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:03 -->-> Daha önceki mesaj 01:02 --

Karışmayın yavruyu öldürmesin talaş yerinede kum öneririm bu arada ilerde...

Hadi arkadaş acemi diyelim farzet ki bit geldi o zaman ne olacak ayrıca talaş yerine kum öneren ilk defa seni duydum,ya yavrulara yapışma olursa bu sorunun üstesinden nasıl gelecek arkadaş

azar azar talaş ekleyebilirsiniz yuvalığa yavru iyice tüylenince de komple temizlik yapabilirsiniz

yahu yumurta veya yavru daha yeni iken ne folluk değişir nede temizlik yapılır..zaten yavru çıkıncaya kadar yuvalıktan beklenir..yoksa her iki şekildede tehlikeli olabilir..ben yaptım bir şey olmadı diyenlere aldırmayın onlar profesyonel kuş yetiştirenlerdir.

Eywallah ellemiyecem 2 tane yumurta çıkmadı yuvaliktaydi süreside baya geçti kuş bugün kendisi çıkarmis yuvaliktan meydana atmış yumurtanın Tekini nasıl becermis anlamadım :) ben almiyordum kızmasın diye ..

Arkadaşım ben yavru çıktı tüylendikten sonra yavruları alıp peçeteye koydum yaptığım tümöişlemi
anne de gördü içine talaş koyup geri yavruları koydum problem yok
Yosksa bitlenir ölür

Hijyen acisindan temizlerseniz daha sagkikli olur..cok gizli bir sekilde temizleyip yuva icine az talas ekleyip tekrar yerine koyarsaniz sorun olacagini sanmiyorum.

Dün çıkardık temizledik şükür bişi olmadı babasiyla annesi hala ilgileniyor hatta bugunde çıkardım az yurumeye çalıştı :)

Geri