petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalığın içine ne konulmalı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Jumbomubiş tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Jumbomubiş

merhaba arkadaşlar bende bir çifthane kafes var ortadan bölmeli bölmelerde toplam 2 çift show jumbo var 1 çift solda 1 çift sağda ben yuvalıkda astım ama yuvalığın altına talaş koyucaktım bazı kişiler talaş koyma bitlenme olur dedi yediği yemden 2 kaşık koy dedi ama bende ozamanda balçıklaşmasından çekiniyorum oranın sizce yuvalığın içine ne koymalıyım çiftler çiftleşme aşamasında birde son olarak çifthanenin ortasındaki bölmeyi çıkarıyimi 4 ü bir arada dursunmu yorumlarınızı beklerim arkadaşlar :))

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Öncelikle 4 lü kalmasın kavga ederler etmeseler de ikiside aynı yuvalığı seçer girip cıkma olur yumurtalara zarar verirler ve yuvalığa talaş veya kuş kumu koyun yem koyulmaz eğer plastik folluğunuz varsa fazla gerekmez ama 5-6 tane talaş koymak iyi olur ben plastik folluk kullanıyorum ve içine 5-6 tane talaş koyuyorum yuvalıkla ilgilensin diye En iyisi talaş kuş içeri girer ve talaşlarla ilgilenir felan.

#2 Resul OZYAMAN, 2 Kasım 2014
    Son düzenleme: 2 Kasım 2014
  3. Jumbomubiş

Çok teşekkürler cevapladığınız için tamam ozaman talaş koyucam çifthaneyide açmıycam

4. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Bu arada çoğu üretimciler talaş koyuyor. çok fazla koymayın ince tabaka gibi yayın.

#4 Resul OZYAMAN, 2 Kasım 2014
    Son düzenleme: 2 Kasım 2014
  5. Jumbomubiş

Tamamdır saolun

6. Tunç ÇAĞATAY

1.5 avuç yeterlidir.

Sayfayı Paylaş