Karadeniz Pet

Yuvalığın içine ne konulmalı

• Konbuyu başlatan Jumbomubiş
  • Başlangıç tarihi
J

Jumbomubiş

Guest
merhaba arkadaşlar bende bir çifthane kafes var ortadan bölmeli bölmelerde toplam 2 çift show jumbo var 1 çift solda 1 çift sağda ben yuvalıkda astım ama yuvalığın altına talaş koyucaktım bazı kişiler talaş koyma bitlenme olur dedi yediği yemden 2 kaşık koy dedi ama bende ozamanda balçıklaşmasından çekiniyorum oranın sizce yuvalığın içine ne koymalıyım çiftler çiftleşme aşamasında birde son olarak çifthanenin ortasındaki bölmeyi çıkarıyimi 4 ü bir arada dursunmu yorumlarınızı beklerim arkadaşlar :))

Öncelikle 4 lü kalmasın kavga ederler etmeseler de ikiside aynı yuvalığı seçer girip cıkma olur yumurtalara zarar verirler ve yuvalığa talaş veya kuş kumu koyun yem koyulmaz eğer plastik folluğunuz varsa fazla gerekmez ama 5-6 tane talaş koymak iyi olur ben plastik folluk kullanıyorum ve içine 5-6 tane talaş koyuyorum yuvalıkla ilgilensin diye En iyisi talaş kuş içeri girer ve talaşlarla ilgilenir felan.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler cevapladığınız için tamam ozaman talaş koyucam çifthaneyide açmıycam

Bu arada çoğu üretimciler talaş koyuyor. çok fazla koymayın ince tabaka gibi yayın.

Son düzenleme:
Geri