Karadeniz Pet

Yuvalığın tabanına keten ipi koymak.

B

berkk

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Yuva artık çok kirlendi yavruların da en küçüğü 15 günlük falan oldu. Bugün kuşçuya gittim kalın talaş için büyük bi paket verdi ne kadar dedim 6,5 lira dedi ve bu bana çok mantıksız geldi almadım. Sonra marangoza gittim o da ben vermem sen talaş kullanma çünkü hep kimyasallı oluyor talaşlar dedi. Git keten ipi al onları ufak ufak kes hem doğal hem de sıcak tutar dedi. Ben de gittim 3 metre aldım (biraz fazla almışım:)). ufak ufak kestim ve yuvalıgın altına koydum.

şimdi hallerine baktım mutlu gibiler gayet. Ancak daha önce bunu yapmış arkadaşlar var mı merak ediyorum?

Ben ot kurutup koyuyorum :) Keten ipi hic duymadim, bi zarari olmaz sanirim.

keten ipi kuşların ayağına dolaşmaz umarım, preslenmiş talaşlar var, onlar en ideali, preslenmiş 1 kg talaş dağıtılınca nerdeyse 1 çuval talaş elde edebilirsin...

keten ipi kuşların ayağına dolaşmaz umarım, preslenmiş talaşlar var, onlar en ideali, preslenmiş 1 kg talaş dağıtılınca nerdeyse 1 çuval talaş elde edebilirsin...

dostum çok ufak parçalar halinde kestim yani 1 cm den bile küçük. çok uğraştırdı ama hem yumuşak hem dışkıyı emiyor. ve talaşa göre yavruları daha sıcak tutuyor.

Geri