petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalığın üstünü örtmelimiyim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Taner ALTIN tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yuvalığın içine hiç ışık girmemesi gerekiyormuş öyle duymuştum sadece yuvalığın üstünü örteyimmi varmı öyle birşey

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ben pek gerek duymuyorum çünkü gerekseydi murat abi atılım, levent abi gibi herkes örterdi.

3. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynen o da doğru :) hocam birde talaş yerine yuvalığa yem koydum sorun olmaz değilmi yusuf hocam öyle koy demiştide siz ne düşünüyorsunuz

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Asla öyle bir şey yapmayın.. dişi kuşun ısısı açısından ayrıyeten o yuva çok rahat bitlenir hiç gerek yok

5. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yemleri dün dökmüştüm yuvalığa boşaltayımmı şimdi ama rahatsız olmuş olacaklar ya dişi bidaha girmezse yuvalıağa ?

6. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Yem dursun istemezse atar zaten örtmeyin üstünü gece örtebilirsiniz eğer soğuk ise havalar tabi ama sabahları açın güneş alsın iyi olur güneş.

7. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hiç örtmüyorum ya bursada havalar iyi bu aralar sağolun içimi rahatlattınız örtmüyorum o zaman yuvalığı hepinize teşekkürler iyi forumlar konu kapanabilir yada kitlenebilir

8. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Ben sıkı sıkı örterdim. Birde kıştı. Yumurtaların çok sıcak olması gerekiyor. Ortamdan ışık girmeyeceği gibi soğukta girmemeli. Anne kuşun ısısı yetmeyebilir.

9. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    daha tam kış gelmedi buraya kış gelince zaten odada soba yanacak doğalgaz sobası örtmeme gerek kalmıyacak büyük ihtimal :) ortama ışık girmemesi derken

10. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtaların ışıktan uzak olması gerek.

11. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yumurtaları olsun o zaman örterim yuvalığın üstünü daha çok var gibi duruyor yumurtlamalarına :( dişi 2 gündür yuvalıkla ilgileniyordu maşallah nazar deymesin sonuç ne olacak acaba

12. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Arkadaşlar ışık girsin bırakın yapmayın böyle şeyler Allah aşkına güneş girmesi lazım yuvalığa güneş sağlıktır sürekli karanlıkta yavru büyütülmez anne üzerine basar çevirirken ayaklarına basar ışık iyidir her zaman.

Hatta üreticiler çoğu zaman üretimhanenin gece 1 saat ışıklarını yakar ki anneler çıksın yem yesin geri yatsın diye.

13. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Önemli olan girmesi değil. Yumurtmanın olması çiftleşme gerçekleşti mi ?

14. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bilmiyorum okuldayım 4 te geliyorum eve ama sanmam erkek evcil olduğu için zor olacak o iş biraz kaşıyor yem kusuyor erkek ama hiç ayak atmaya çalışmıyor dişinin 1 kere dibine kadar girip pozisyona geçtiğini gördüm erkek çıkamadı üstüne çiftleştiklerini nasıl anlarım bu arada

15. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek dişinin üzerine çıkar. O zaman anlarsın. Kuşun yem kusması bir işaret olabilir. :)

#15 Berna Gök, 15 Ekim 2014
    Son düzenleme: 15 Ekim 2014
  16. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    uzaktan yem kusuyor sadece :D en sonunda tek bırakacam onu sağlam bir erkek alacam :) korkuyor biraz dişiden evcil diye herhalde

17. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yumurtalar aşırı sıcakta ve soğukta bozulur, yuvalara açılan havalandırma deliği yuvada nem dengesini sağlamak içindir, diğer amaç ise yavrular yumurtadan çıkınca içerde hava sirkülasyonu yaratmaktır, bu sayede yuvada koku oluşmaz, bakteri oluşumu azalır ve yavrular bunalmaz, yuvalara şarjlı matkaplarla karşılıklı havalandırma deliği açmanızı tavsiye ederim.

18. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam hele bi yavrulasınlarda ben hepsini yaparım yeterki yavrulasınlar tek temennim odur :)

19. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    havalandırma deliğini yumurtlamadan önce açmanı tavsiye ederim, yumurtladıktan sonra veya yavrular çıktıktan sonra delik açılmaz, kuş yuvada farklılık olursa kuluçkaya yatmayı bırakabilir veya yavrulara bakmayabilir.

20. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam yuvalığa giriş yeri açık zaten orası yetmiyormu

Sayfayı Paylaş