Karadeniz Pet

yuvalığın üstünü örtmelimiyim

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar yuvalığın içine hiç ışık girmemesi gerekiyormuş öyle duymuştum sadece yuvalığın üstünü örteyimmi varmı öyle birşey

ben pek gerek duymuyorum çünkü gerekseydi murat abi atılım, levent abi gibi herkes örterdi.

Asla öyle bir şey yapmayın.. dişi kuşun ısısı açısından ayrıyeten o yuva çok rahat bitlenir hiç gerek yok

Yem dursun istemezse atar zaten örtmeyin üstünü gece örtebilirsiniz eğer soğuk ise havalar tabi ama sabahları açın güneş alsın iyi olur güneş.

Yem dursun istemezse atar zaten örtmeyin üstünü gece örtebilirsiniz eğer soğuk ise havalar tabi ama sabahları açın güneş alsın iyi olur güneş.

hiç örtmüyorum ya bursada havalar iyi bu aralar sağolun içimi rahatlattınız örtmüyorum o zaman yuvalığı hepinize teşekkürler iyi forumlar konu kapanabilir yada kitlenebilir

Ben sıkı sıkı örterdim. Birde kıştı. Yumurtaların çok sıcak olması gerekiyor. Ortamdan ışık girmeyeceği gibi soğukta girmemeli. Anne kuşun ısısı yetmeyebilir.

Ben sıkı sıkı örterdim. Birde kıştı. Yumurtaların çok sıcak olması gerekiyor. Ortamdan ışık girmeyeceği gibi soğukta girmemeli. Anne kuşun ısısı yetmeyebilir.

daha tam kış gelmedi buraya kış gelince zaten odada soba yanacak doğalgaz sobası örtmeme gerek kalmıyacak büyük ihtimal :) ortama ışık girmemesi derken

Yumurtaların ışıktan uzak olması gerek.

yumurtaları olsun o zaman örterim yuvalığın üstünü daha çok var gibi duruyor yumurtlamalarına :( dişi 2 gündür yuvalıkla ilgileniyordu maşallah nazar deymesin sonuç ne olacak acaba

Arkadaşlar ışık girsin bırakın yapmayın böyle şeyler Allah aşkına güneş girmesi lazım yuvalığa güneş sağlıktır sürekli karanlıkta yavru büyütülmez anne üzerine basar çevirirken ayaklarına basar ışık iyidir her zaman.

Hatta üreticiler çoğu zaman üretimhanenin gece 1 saat ışıklarını yakar ki anneler çıksın yem yesin geri yatsın diye.

yumurtaları olsun o zaman örterim yuvalığın üstünü daha çok var gibi duruyor yumurtlamalarına :( dişi 2 gündür yuvalıkla ilgileniyordu maşallah nazar deymesin sonuç ne olacak acaba

Önemli olan girmesi değil. Yumurtmanın olması çiftleşme gerçekleşti mi ?

Önemli olan girmesi değil. Yumurtmanın olması çiftleşme gerçekleşti mi ?

bilmiyorum okuldayım 4 te geliyorum eve ama sanmam erkek evcil olduğu için zor olacak o iş biraz kaşıyor yem kusuyor erkek ama hiç ayak atmaya çalışmıyor dişinin 1 kere dibine kadar girip pozisyona geçtiğini gördüm erkek çıkamadı üstüne çiftleştiklerini nasıl anlarım bu arada

bilmiyorum okuldayım 4 te geliyorum eve ama sanmam erkek evcil olduğu için zor olacak o iş biraz kaşıyor yem kusuyor erkek ama hiç ayak atmaya çalışmıyor dişinin 1 kere dibine kadar girip pozisyona geçtiğini gördüm erkek çıkamadı üstüne çiftleştiklerini nasıl anlarım bu arada

Erkek dişinin üzerine çıkar. O zaman anlarsın. Kuşun yem kusması bir işaret olabilir. :)

Son düzenleme:
Yumurtalar aşırı sıcakta ve soğukta bozulur, yuvalara açılan havalandırma deliği yuvada nem dengesini sağlamak içindir, diğer amaç ise yavrular yumurtadan çıkınca içerde hava sirkülasyonu yaratmaktır, bu sayede yuvada koku oluşmaz, bakteri oluşumu azalır ve yavrular bunalmaz, yuvalara şarjlı matkaplarla karşılıklı havalandırma deliği açmanızı tavsiye ederim.

Yumurtalar aşırı sıcakta ve soğukta bozulur, yuvalara açılan havalandırma deliği yuvada nem dengesini sağlamak içindir, diğer amaç ise yavrular yumurtadan çıkınca içerde hava sirkülasyonu yaratmaktır, bu sayede yuvada koku oluşmaz, bakteri oluşumu azalır ve yavrular bunalmaz, yuvalara şarjlı matkaplarla karşılıklı havalandırma deliği açmanızı tavsiye ederim.

hocam hele bi yavrulasınlarda ben hepsini yaparım yeterki yavrulasınlar tek temennim odur :)

havalandırma deliğini yumurtlamadan önce açmanı tavsiye ederim, yumurtladıktan sonra veya yavrular çıktıktan sonra delik açılmaz, kuş yuvada farklılık olursa kuluçkaya yatmayı bırakabilir veya yavrulara bakmayabilir.

havalandırma deliğini yumurtlamadan önce açmanı tavsiye ederim, yumurtladıktan sonra veya yavrular çıktıktan sonra delik açılmaz, kuş yuvada farklılık olursa kuluçkaya yatmayı bırakabilir veya yavrulara bakmayabilir.

hocam yuvalığa giriş yeri açık zaten orası yetmiyormu

Geri