Karadeniz Pet

Yuvalığın yerini değiştirmek

• Konbuyu başlatan Mete Aytun AYDIN
  • Başlangıç tarihi
M

Mete Aytun AYDIN

Guest
Arkadaşlar yuvalığımın hali alttaki resimde gördüğünüz gibiyken;
rwmrh.jpg

Sonradan bu hale getirdim ve kuşlarım yuvalığı kemirmeye başladı,katır kütür kemiriyorlar :D. Ama hala yuvalığa girdiklerini görmedim :(.
rwmmb.jpg

rwmq4.jpg

Üreme olayının yuvalığın yerinin değişmesi ile bir alakası var mı? Yoksa kuşlarım meraktan mı kemiriyorlar? Tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum. Vereceğiniz bütün cevaplar için teşekkür ederim.

bi sorun olmaz yumurtası olmayan kuş için gende sürekli degişdirmeyin

yuvalık yeriyle üremenin bir alakası yok...önemli olan kuşların durumu yuvalığın değil ;)

yuvalığın yeri boşken çok önemli değil. alıştıkları yerdende çok fazla oynatmazsanız daha iyi olur. kafesiniz de çok güzel nerden aldınız, özel yapım kafesmi yoksa.

O markanın tüm kafesleri güzelmiş şimdi baktım da. Ancak fiyat epey tuzlu :D

Bende kafesi değiştirmiştim. Eskiden yuvalığa girerlerdi kafes değiştikten sonra hiç girmemeye başladılar ama sonradan alıştılar. Sizinkide öyle bir durum olmuş merak etmeyin alışınca girerler.

Konuyla çok alakası yok ama 2. 3. fotoğrafta kafesin tabanında karton mu var yoksa özel bi aparat mı? Aynı kafesin biraz küçüğünü kullanıyorum ben de gazete serince kenar kısımlar boş kalıyor dışkılar yapışıyor, biraz zaman kaybettiriyor temizlerken o yüzden sordum. :)

Konuyla çok alakası yok ama 2. 3. fotoğrafta kafesin tabanında karton mu var yoksa özel bi aparat mı? Aynı kafesin biraz küçüğünü kullanıyorum ben de gazete serince kenar kısımlar boş kalıyor dışkılar yapışıyor, biraz zaman kaybettiriyor temizlerken o yüzden sordum. :)

Evet. Şekline göre karton kesip yerleştirdim. Benim kuşlarımın gazete yemek gibi bi alışkanlıkları olduğu için :D karton kuşlarım için daha iyi oldu.

Geri