Karadeniz Pet

yuvalık aldım

• Konbuyu başlatan Yahya ASLAN
  • Başlangıç tarihi
Y

Yahya ASLAN

Guest
merhaba arkadaşlar forumda yeniyim kuşlarıma az önce yuvalık aldım . yuvalığa nasıl alıştırabilirim lütfen yardımcı olun.

siz kuşlarla çok ilgileniorsunuz yemini suyunu vitaminlerini verin sessiz sakin yere koyun gerisi zamana kalmış yuvaya alıştırma die bişimi var

Doğuş Bey bazı kuşlar yuvalıktan korkar alıştırılması gerekir. Ben korkan kuşlarım için telefondan kuş sesi açıp yuvalığın içine koyuyordum onlarda yuvalığa giriyorlardı..

yani çiftleşiceklermi bide ne vitamini vericez

Tabiki Zararı olmaz

Yuvalığa bir avuç,çok değil elinle yem serpiver o girecektir :)

Yalnız yuvalığa yem serpersen yemlikleri kaldırman gerekir bence hatta kaldırsan bile yuvalığın yanına yaklaşmadan nasıl görücek ki bu yemleri :D en iyi yöntem yuvalık girişine marul v.s koymak...Benim yöntem bu işe yarıyor gibi yanına hiç yaklaşmıyorlardı şimdi içeriye bakıyorlar yine.

Yalnız yuvalığa yem serpersen yemlikleri kaldırman gerekir bence hatta kaldırsan bile yuvalığın yanına yaklaşmadan nasıl görücek ki bu yemleri :D en iyi yöntem yuvalık girişine marul v.s koymak...Benim yöntem bu işe yarıyor gibi yanına hiç yaklaşmıyorlardı şimdi içeriye bakıyorlar yine.

Ben yemlikleri kaldırmadan yaptım gitti hemen oradan yedi işe yarıyor :)
İsteyen marulda asabilir

Geri