Karadeniz Pet

Yuvalık çok küçük beş yavru var

Kuzey Kara

Meraklı Üye
Selam arkadaşlar, bir çiftimin beş tane yavrusu var. Daha yeni çıktılar. Ama yuvalık küçük epey. Bunlar büyüdüklerinde nasıl sığacaklar oraya? Hiç dokunmamak mı gerekir yoksa yavruları büyük yuvalık alıp ona geçirsem;?

Yeni yuvalığa geçirirsem acaba anne yavruları atar mı ya da zarar verir mi? Bu noktada yardımınıza ihtiyaç var. Teşekkürler.

Bu yavrular uçtuktan sonra değiştirirsin yuvalığı. Ufak ta olsa sıkış tepiş idare ederler.. İstersen, oda sıcaklığı yerinde ise 25 günlük olup tam tüylendiklerinde yavruları alıp kafes tabanına bırakırsın. Yuvalığı da çıkartıp alırsın. Yavrular kendi başına yem yemeye başladıklarında daha geniş yuvalık takarsın.

Herhangi bir müdahale yapmayın bu şekilde kalsın

Ayni hatayi ben de yaptim. Ufak yuvalikta yavrularda carpik bacak ve ezilme problemi daha cok oluyor. Bence butun yumurtalar ciktiysa hizlica yuvaligi plastik folluklu bir yuvalikla degistirin. Bi 5-10 dakika anne girmez sonra yavrular acikip ciyaklayinca girer ilgilenir. Ama tabi bu bir risk. Mutlak dogru yok. Benim dedigimi yaparsin yavrulara bakmaz anne. Yapmazsin ezer oldurur. Karar senin

Sent from my iPhone using Tapatalk

gözlemlerime göre ufak olması daha iyi kuluçkaya oturdukları zaman derli toplu altlarında kalıyo yumurtalar. hemde yavrular çıkınca hepsi sıkıştığı için ısınmaları daha kolay oluyo

Geri