Karadeniz Pet

Yuvalık (dal tarçın)

MelancholyMan

Yeni Üye
Forumda bir arkadaşın tavsiyesiyle yuvalığa dal tarçın koydum ilgilenmiyordu yuvalıkla belki ilgilenecek koyduktan sonra , kuşlarım sadece birbirlerini kaşıyolar başka hiç bişey yok oda arada kaşıyolar ... (erkeğin ikinci dışısı eskisiylede eş tutmadı bu dışı kuş ''5'' haftadır erkekle sadece birbirlerini kaşıyolar dediğim gibi ) 1-2 ay daha , bakacam olmadı ikisini bir değiştirecem ...

Ben yuvalığa tarçının dal ve toz olarak değil de dal kısmından ufalanmış bir kaç küçük parçanın atılmasının tavsiye edildiğini gördüm. Bence bu çok fazla olmuş. Tabii siz daha iyi bilirsiniz.

bilemiyorum hakllı olabilirsiniz sağolun .... daha iyi bilgisi olan yok mu ...

Son düzenleme:
Merhaba,

Bence yuvalık olayın çok yanlış tıklım tıklım parçalar çok büyük ayrıca tarçın kokusu çok rahatsız edecektir. Doğada bu hayvanların yuvasında olması gereken sadece az bir şey talaş parçası sen bu yuvalığı komple değiş içinde plastik yuva kabı olanlar var ondan al içinede bir avuç içi kadar hamster talaşı koy keyfine bak sonra naçizane fikrim.

Malzemeler doğru ancak çok fazla olmuş.
1-2 çimdik talaş yavrular çıkana kadar yeterlidir. Yavrular büyüdükçe kaka miktarı artacağı için fazlalaştırırsın.
Tarçını 1 dalın çeyreğini kıyarak koyabilirsin. yumurtalar gelmeye başlayınca daha tarçın koymana gerek yok.
Hayırlı üretimler olsun.

tarcını bende kucuk kucuk kırıp atdım . daha önce katanfilde koymustum . kusların birbirine ilgisi cok cok fazla ama gel gelelim ne ciftleştiklerini gördüm nede yavruluga giren cıkan :S bakalım sabrın sonu selamet olur inşaallah

Hemen hemen hepsini al, 10 kuruş kadar küçük bir parçayı kıy yeter. Yeterince koku sağlayacaktır zaten. Kuşların için de 5 hafta kısa bir süre, sabret. Kavga vs. yok anladığım kadarıyla. Olumlu gidiyor.

kavga yok anlaşmada fazla salanamadı gibi ama bakacaz teşekkurler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:08 -->-> Daha önceki mesaj 13:57 --

Malzemeler doğru ancak çok fazla olmuş.
1-2 çimdik talaş yavrular çıkana kadar yeterlidir. Yavrular büyüdükçe kaka miktarı artacağı için fazlalaştırırsın.
Tarçını 1 dalın çeyreğini kıyarak koyabilirsin. yumurtalar gelmeye başlayınca daha tarçın koymana gerek yok.
Hayırlı üretimler olsun.

abicim ben bu kuşlardan avru alabilecekmiyim yaaa kafayı yiyeceğim ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:10 -->-> Daha önceki mesaj 14:08 --

tarcını bende kucuk kucuk kırıp atdım . daha önce katanfilde koymustum . kusların birbirine ilgisi cok cok fazla ama gel gelelim ne ciftleştiklerini gördüm nede yavruluga giren cıkan :S bakalım sabrın sonu selamet olur inşaallah

aynen bende oyle oldu .... bekle bekle nerdeye kadar ama sabertmek gerek 6 aydır erkek benimle eski dışıyle baktım eskisini değiştirip yeni dışı aldım ... daha yeni yeni birbirlerinin kaşıyolar ama saece kaşıyolar 1 aydır ...

Keçeyi at, keçe bit yapar.
Yuvalık tabanında yuvarlak bir oyuk yok mu?

Çok teşekkur ederim bu zamana kadar konu açtım hep yardımcı oldunuz teşekkurler tekrardan ... keçe kağıdını çıkardım , sonra fark ettım ki taktıktan sonra dışı kuş başını kaldırıp kaldırıp yuvalığa bakıyor sağolun ... :)

Geri