petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık (dal tarçın)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve MelancholyMan tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. MelancholyMan

MelancholyMan New Member

Beğenileri:
    0
    Forumda bir arkadaşın tavsiyesiyle yuvalığa dal tarçın koydum ilgilenmiyordu yuvalıkla belki ilgilenecek koyduktan sonra , kuşlarım sadece birbirlerini kaşıyolar başka hiç bişey yok oda arada kaşıyolar ... (erkeğin ikinci dışısı eskisiylede eş tutmadı bu dışı kuş ''5'' haftadır erkekle sadece birbirlerini kaşıyolar dediğim gibi ) 1-2 ay daha , bakacam olmadı ikisini bir değiştirecem ...

2. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Ben yuvalığa tarçının dal ve toz olarak değil de dal kısmından ufalanmış bir kaç küçük parçanın atılmasının tavsiye edildiğini gördüm. Bence bu çok fazla olmuş. Tabii siz daha iyi bilirsiniz.

3. MelancholyMan

MelancholyMan New Member

Beğenileri:
    0
    bilemiyorum hakllı olabilirsiniz sağolun .... daha iyi bilgisi olan yok mu ...

#3 MelancholyMan, 15 Mart 2015
    Son düzenleme: 15 Mart 2015
  4. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    . [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi senin 4 gün önceki konuna yorum yapmış, bir miktar dal tarçın KIY yazmış dikkat edersen. Yani bence bu kullanım yanlış olmuş.

5. MelancholyMan

MelancholyMan New Member

Beğenileri:
    0
    o zaman biraz alıyorum .. yuvalıktan çok teşekkurler

6. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Hemen hemen hepsini al, 10 kuruş kadar küçük bir parçayı kıy yeter. Yeterince koku sağlayacaktır zaten. Kuşların için de 5 hafta kısa bir süre, sabret. Kavga vs. yok anladığım kadarıyla. Olumlu gidiyor.

7. Abdurrahman TEKNECİ

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Bence yuvalık olayın çok yanlış tıklım tıklım parçalar çok büyük ayrıca tarçın kokusu çok rahatsız edecektir. Doğada bu hayvanların yuvasında olması gereken sadece az bir şey talaş parçası sen bu yuvalığı komple değiş içinde plastik yuva kabı olanlar var ondan al içinede bir avuç içi kadar hamster talaşı koy keyfine bak sonra naçizane fikrim.

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Malzemeler doğru ancak çok fazla olmuş.
    1-2 çimdik talaş yavrular çıkana kadar yeterlidir. Yavrular büyüdükçe kaka miktarı artacağı için fazlalaştırırsın.
    Tarçını 1 dalın çeyreğini kıyarak koyabilirsin. yumurtalar gelmeye başlayınca daha tarçın koymana gerek yok.
    Hayırlı üretimler olsun.

9. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    tarcını bende kucuk kucuk kırıp atdım . daha önce katanfilde koymustum . kusların birbirine ilgisi cok cok fazla ama gel gelelim ne ciftleştiklerini gördüm nede yavruluga giren cıkan :S bakalım sabrın sonu selamet olur inşaallah

10. MelancholyMan

MelancholyMan New Member

Beğenileri:
    0
    kavga yok anlaşmada fazla salanamadı gibi ama bakacaz teşekkurler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:08 -->-> Daha önceki mesaj 13:57 --

abicim ben bu kuşlardan avru alabilecekmiyim yaaa kafayı yiyeceğim ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:10 -->-> Daha önceki mesaj 14:08 --

aynen bende oyle oldu .... bekle bekle nerdeye kadar ama sabertmek gerek 6 aydır erkek benimle eski dışıyle baktım eskisini değiştirip yeni dışı aldım ... daha yeni yeni birbirlerinin kaşıyolar ama saece kaşıyolar 1 aydır ...

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  12. MelancholyMan

MelancholyMan New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkur ederim bu zamana kadar konu açtım hep yardımcı oldunuz teşekkurler tekrardan ... keçe kağıdını çıkardım , sonra fark ettım ki taktıktan sonra dışı kuş başını kaldırıp kaldırıp yuvalığa bakıyor sağolun ... :)

Sayfayı Paylaş