Karadeniz Pet

Yuvalık degişimi ?

Lady

Yeni Üye
En büyügü 12 günlük olan toplamda 5 adet yavrumuz var. Yuvalık normal tahta tipli bastada talas olmadgndan suan kokuyor. hatta son yavru cıkmadan digerleri tuvaletini yaptgndan disi kusun burnu pislenmis kurumustu 2 kere ıslak pamukla sildik 3 4 gün once temizlememize ragmen pek hijyenik degil hala. hagen vision yuvalık aldm altınıda rahat degistirebilmek icin suan degistrsem yavruları ona koysam bi sorun olurmu ?

Dişi kuşu tanımanız lazım. Değişiklikten rahatsız olup yavrulara zarar verebilir. Bana kalırsa bütün yavruların en azından biraz tüylenmesi bekleyin. Değişimi öyle yapın. Ama diş kuş sakinse zarar vermeyeciğini düşünürseniz şuanda da değişmii yapabilirsiniz. Yavrulara insan kokusu sinmemesine dikkat edin. Elinize eldiven takıp öyle yapabilirsiniz bu işi. Kolay gelsin...

Dişi kuşu tanımanız lazım. Değişiklikten rahatsız olup yavrulara zarar verebilir. Bana kalırsa bütün yavruların en azından biraz tüylenmesi bekleyin. Değişimi öyle yapın. Ama diş kuş sakinse zarar vermeyeciğini düşünürseniz şuanda da değişmii yapabilirsiniz. Yavrulara insan kokusu sinmemesine dikkat edin. Elinize eldiven takıp öyle yapabilirsiniz bu işi. Kolay gelsin...

dişi kuşla aramız iyi :) bi kere cıkardık yavruları ve yavrulugu temizledikten sonra biraz talaşla yavruları geri koyduk. 5. yavrumuzda biraz gec cıktıgından yumurtasını sildik 3 gün gec cıktıgından dgerleriyle arasında baya fark vardı arada kaynıyordu annesi farkedemiyordu 2 3 kere elimizle besledik geri koyduk toparlandı simdi annesi besliyor bunlara güveniyorum ama birazda tedirginim degistrmekte istyorum ama ?

O halde bi sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Dişi ve yavrular mutlaka daha rahat edeceklerdir.

O halde bi sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Dişi ve yavrular mutlaka daha rahat edeceklerdir.

denedim fakat hagen yuvalık normal kafese olmadı on taraftaki kapıya olmayınca yan tarafa koydum kusum on tunekte eski yerinde yuvalıgı bekliyordu üzüldüm eski yuvalıgı eski yerine taktm :/

Bu kuluçkada degismeyin sonrakinde degisirsiniz disinin ağzı kusmadan dolayi pisleniyor olabilir

Diğerinde değişirsiniz artık en azından şuanlık talaşları yenileyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Geri