Karadeniz Pet

Gülsarı

Meraklı Üye
Medya öğesini görüntüle 423
Değerli arkadaşlar herkese merhaba. Fotoğraf görülüyor mu bilmiyorum eger görülüyorsa fotoğrafta gibi bir yuvaliğim var. İçinde ise boncuk ve 6 yumurtası. Şimdi bu yuvalik küçük olmaya küçük. Ben bunu değiştirmek niyetindeyim (elimde büyük boy folluklu yuvaligim var). Namussuz 4-5 ay boyunca folluk olan yuvaliga girmedi akabinde ben bu küçük yuvalığı taktım bundan da hiç çıkmadı. Sonuç 6 yumurta.
Sorum şu: Bu yuvaliğı değiştirmeli miyim? ? Büyük folluklu olan ile degistirmeli isem bunu ne zaman yapmalıyım? Tecrübelerinizden ricam olsun

Yumurta varken ellemeyin yavrular çıksın 15-20 günlük olsunlar yavruları diğer yuvaya alıp değiştir. Bu şekilde yaparsan sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

İşte bu kuşların böyle acayip huyları var. Büyük folluklu yuvalik belki 5 ay asılı kaldı bir kere bile girmedi. Meğer keramet bu küçük yuvaliktaymis. Teşekkürler yorumun için cengiz kardeş, yavruların pestili çıkmazsa inşallah öyle yapacağım artik

suanda mudahele edilmez
anne bebeklerı 15 ve 20 günlük olduklarında yuvaya olan ilgisi bıraz azalır ilk gunlere göre.bebeklerin 2 3 tanesı yumurtadan cıkmıs olsun yuvayla en alakalı oldugu zamandır bu aralar.bebeklerının seslerıne dayanamayıp gırecektır buyuk olasılıkla ama hıc girmeme olasılıgıda var .
bir başka yöntem elle beslemeyı biliyor ısenız bebekler 20 25 günlukken degıstırın yuvayı.anne gırmese bıle siz beslersınız bebeklerı zaten kısa zamanda yem kıracak hale gelırler.

Teşekkür ederim üstadim mesaj alınmıştır nasip diyelim bekleyip göreceğiz

Kuluçka dönemi bitene kadar müdahalede bulunmayın, plastik folluk yerine ahşap zemin tercih edebilir. Belçika tipi yuvalıklar var folluğu dahi ahşaptan oluyor. Çam ağacından yapılan büyük boylarından tavsiye ederim.

20161126_101802_51844.jpg

Sağolsun arkadaşların bu forumdaki tavsiyeleri üzerine yuvaligimizi büyük olanla değiştirdim tabii yavrular 15 günlük oldugunda. Çok şükür bir problem olmadı anne baba tekrar yuvayı benimsedi. Artık yavruşlarımızın yeme düşüp yuvadan ayrilacaklari günü bekliyoruz :)

Son düzenleme:
Maşallah. Bir sorun olmadığına sevindim. Umarım sağ salim yeme de düşerler ve sağlıklı uzun ömürleri olur.

Geri