petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık (Folluk) içi kamerası

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Öztürk Uğur tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Arkadaşlar selam,

kuşlarımı su ve yem dışında rahatsız etmek istemiyorum, Bende yuvalık içine kamera koydum ve led ışık koydum sormak istediğim,

1- led ışık rahatsız eder mi ?Sizce bu işten vaz mı geçmeliyim?

2- Gece çok dikkat ettim ışıklar kapandıktan sonra kuşlar yuvalığa girmiyor çok karanlık olduğu için bunun için nasıl bir önlem almalıyım ?

3- Önereceğiniz folluk için spy kamera vs var mı ?

#1 Öztürk Uğur, 5 Mart 2016
    Son düzenleme: 5 Mart 2016
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    278
    Yuvalığın özelliği karanlık olmasıdır. Dişi kuş bu gibi karanlık olan yerde kuluçkaya yatar. Siz led takarak bu ortamı ortadan kaldırmışsınız.

3. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Kaldırıyorum o halde,

Geceleri ne yapmam lazım, tünekte hareket dahi etmiyorlar çok karanlık olduğu için

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    278
    Gün içersinde yeteri kadar ışık alıyorsa geceleyin ışık olmasına gerek yok. Günün çoğunu uyuyup dinlenerek geçirirler.

5. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Okuduğum kadarıyla 4-5 saatte yumurta soğuyormuş ne gibi zararı olur 6-8 saat arası karanlık sebebi ile yumurtaya oturmamasının?

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    278
    Yumurtalar gerekli ısıda olmazlarsa yavru oluşmaz. Dişi bu ısıyı yumurtaların üstüne yatarak sağlar.

7. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    kamerayı bende düşündüm ama almadım kamera ışıklandırma açılınca ışığıda olan kameralar var onlardan hafif bi ışıkta bakarsın kontrol için kapağı ikide birde açıp rahatsız etmekten iyidir

8. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5

Uzaktan pc ile izleyebiliyorum, küçük gece görüşlü güzel bir kamera araştırdım ama bulamadım , vazgeçiyorum rahatsız etmemek en iyisi

9. mehmet altuntaş

mehmet altuntaş New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtlama dönemine girdiginde emin olabilirsin yuvadan çıkmayacaktır hem karanlıkta daha rahat ediyorlar.
    Hayırlı saglıklı üretimler.

10. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    7
    Benim şuan kuluçkadaki didim de gece girmiyordu gün ışığı gece lambası aldım kafese yakin biyere koydum birde zaman ayarlı priz aldım 18.00 dan 06:20 ye kadar hergun yanıyor. 2 watt lik led gün ışığı ayda 3 lira ya yakar yada yakmaz simdi yuvadan çıkmıyor

11. kusmanyagı

kusmanyagı New Member

Beğenileri:
    0
    Disi karanlikta yuvadan ciktigini ilk kez ogrendim demekki benim 26 yumurta oyuzden hep bos cikti :((

12. NeDemekŞakir

NeDemekŞakir New Member

Beğenileri:
    0
    Sen yanlış anladın galiba.Yumurta varken karanlıkta yuvadan çıkması iyi birşey değil

13. kusmanyagı

kusmanyagı New Member

Beğenileri:
    0
    He ozur dilerim ben aksam yaterken yuvada sabah kalkalker yuvada oluyodu birde benim disiyi esi oldugu icin baska bir erkengin yanina attim ama erkegi yanina yaklastirmiyo sizce bir sure beklelimiyom

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:54 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

https://youtu.be/Uovde3DZUUE

14. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Şimdi şöyle arkadaşlar,

bütün ışıklar kapandıktan sonra, kuşlar bir şekilde olsa çıkıyor tüneğin üzerine daha sonradan gece aralıklarla kontrol ettiğimde hala aynı tüneğin üzerinde durduğunu gördüm , yani karanlık yüzünden yuvalığı bulamıyor bence ,

15. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Yani zifiri karanlıkta biz dahi göz gözü görmezken hayvancağızlar nasıl görsünler :).Hem bu işin yemi var suyu var varda var.Biz bile evimizin içini ezberlemişken,karanlıkta tuvalete gitmek için ışıkları yakıyoruz :).Gün ışığı lambalar var 12 Watt bir adet ondan alıp takın hem ortamı güneş gibi açacaktır hemde kuşlar yerlerini bulacaklardır.

16. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kızılötesi kamera olur sanırım. Nereden bulunur böyle ufak kızıl ötesi kamera acaba..

17. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    gearbest'te ip cameralar var, nightvision destekli, denemek lazım.

Sayfayı Paylaş