Karadeniz Pet

Yuvalık (Folluk) içi kamerası

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam,

kuşlarımı su ve yem dışında rahatsız etmek istemiyorum, Bende yuvalık içine kamera koydum ve led ışık koydum sormak istediğim,

1- led ışık rahatsız eder mi ?Sizce bu işten vaz mı geçmeliyim?

2- Gece çok dikkat ettim ışıklar kapandıktan sonra kuşlar yuvalığa girmiyor çok karanlık olduğu için bunun için nasıl bir önlem almalıyım ?

3- Önereceğiniz folluk için spy kamera vs var mı ?

BP61Pv.jpg

ZkQakZ.jpg

Son düzenleme:
Yuvalığın özelliği karanlık olmasıdır. Dişi kuş bu gibi karanlık olan yerde kuluçkaya yatar. Siz led takarak bu ortamı ortadan kaldırmışsınız.

Yuvalığın özelliği karanlık olmasıdır. Dişi kuş bu gibi karanlık olan yerde kuluçkaya yatar. Siz led takarak bu ortamı ortadan kaldırmışsınız.

Kaldırıyorum o halde,

Geceleri ne yapmam lazım, tünekte hareket dahi etmiyorlar çok karanlık olduğu için

Gün içersinde yeteri kadar ışık alıyorsa geceleyin ışık olmasına gerek yok. Günün çoğunu uyuyup dinlenerek geçirirler.

Gün içersinde yeteri kadar ışık alıyorsa geceleyin ışık olmasına gerek yok. Günün çoğunu uyuyup dinlenerek geçirirler.

Okuduğum kadarıyla 4-5 saatte yumurta soğuyormuş ne gibi zararı olur 6-8 saat arası karanlık sebebi ile yumurtaya oturmamasının?

kamerayı bende düşündüm ama almadım kamera ışıklandırma açılınca ışığıda olan kameralar var onlardan hafif bi ışıkta bakarsın kontrol için kapağı ikide birde açıp rahatsız etmekten iyidir

kamerayı bende düşündüm ama almadım kamera ışıklandırma açılınca ışığıda olan kameralar var onlardan hafif bi ışıkta bakarsın kontrol için kapağı ikide birde açıp rahatsız etmekten iyidir

Uzaktan pc ile izleyebiliyorum, küçük gece görüşlü güzel bir kamera araştırdım ama bulamadım , vazgeçiyorum rahatsız etmemek en iyisi

Yumurtlama dönemine girdiginde emin olabilirsin yuvadan çıkmayacaktır hem karanlıkta daha rahat ediyorlar.
Hayırlı saglıklı üretimler.

Benim şuan kuluçkadaki didim de gece girmiyordu gün ışığı gece lambası aldım kafese yakin biyere koydum birde zaman ayarlı priz aldım 18.00 dan 06:20 ye kadar hergun yanıyor. 2 watt lik led gün ışığı ayda 3 lira ya yakar yada yakmaz simdi yuvadan çıkmıyor

Disi karanlikta yuvadan ciktigini ilk kez ogrendim demekki benim 26 yumurta oyuzden hep bos cikti :((

He ozur dilerim ben aksam yaterken yuvada sabah kalkalker yuvada oluyodu birde benim disiyi esi oldugu icin baska bir erkengin yanina attim ama erkegi yanina yaklastirmiyo sizce bir sure beklelimiyom

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:54 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

https://youtu.be/Uovde3DZUUE

Şimdi şöyle arkadaşlar,

bütün ışıklar kapandıktan sonra, kuşlar bir şekilde olsa çıkıyor tüneğin üzerine daha sonradan gece aralıklarla kontrol ettiğimde hala aynı tüneğin üzerinde durduğunu gördüm , yani karanlık yüzünden yuvalığı bulamıyor bence ,

Yani zifiri karanlıkta biz dahi göz gözü görmezken hayvancağızlar nasıl görsünler :).Hem bu işin yemi var suyu var varda var.Biz bile evimizin içini ezberlemişken,karanlıkta tuvalete gitmek için ışıkları yakıyoruz :).Gün ışığı lambalar var 12 Watt bir adet ondan alıp takın hem ortamı güneş gibi açacaktır hemde kuşlar yerlerini bulacaklardır.

Geri