Karadeniz Pet

yuvalık hakkında yardım..!

• Konbuyu başlatan oktay02
  • Başlangıç tarihi
O

oktay02

Guest
arkadaşlar salmamda kullandıgım yuvalıkları kendim yapıyorum elimde hertürlü elet edevat var ancak yuvalık dibine güzel bir oyuk yapacak bir alet yada matkap ucu bulamadım resimdeki yuvalık taki oyuk nasıl bir aletle yapılmıştır sizce bilgisi olan ?
w0nck.jpg

Bu matkapların ucuna delik delmek için kullandıkları birşey var onunla biraz sıyır tahtayı sonra ıskarpineyle kazı anca o şekilde olur :) başka uç falan varsa bilemem

arkadaşlar salmamda kullandıgım yuvalıkları kendim yapıyorum elimde hertürlü elet edevat var ancak yuvalık dibine güzel bir oyuk yapacak bir alet yada matkap ucu bulamadım resimdeki yuvalık taki oyuk nasıl bir aletle yapılmıştır sizce bilgisi olan ?
w0nck.jpg

bu yuvalığı yapınca ne kadardan satmayı düşünüyorsunuz acaba tam düşündüğüm bir yuvalık dişinin rahatlık açısından süper bilgi verirseniz sevinirim.

8 tl satıldı feshanedekı yarışmada gecen hafta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:03 --

bu yuvalığı yapınca ne kadardan satmayı düşünüyorsunuz acaba tam düşündüğüm bir yuvalık dişinin rahatlık açısından süper bilgi verirseniz sevinirim.

EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ buradan alabılırsınız

satmak için yapmıyorum malesef ancak uygun fiyata satılıyor bu yuvalık EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ kendi kuşlarım için yapıyorum sadece şu an 10 tane yaptım ancak tabandaki oyukları yapıcak bir uç bulamadım

yaptıgım yuvalıklar bunlar...
w0qsw.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:09 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

8 tl satıldı feshanedekı yarışmada gecen hafta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:03 --

EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ buradan alabılırsınız

yanlış anladınız zannedersem ben yuvalık almak istemiyorum siteyide biliyorum fotoğrafı ilk ben koymuştum farkındaysanız :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

Bu matkapların ucuna delik delmek için kullandıkları birşey var onunla biraz sıyır tahtayı sonra ıskarpineyle kazı anca o şekilde olur :) başka uç falan varsa bilemem

evt punç deniyor oo uca ama onunla olmaz bence oyucu bii matkap ucu lazım bana bulamadım gitti :)

https://www.demitas.com/products/large/572986000fd442801bf2ee99b11b104e.jpg

bu uçlardan uygun olanıyla hafifçe 1mm yuvarlak yap sonra hatları belli oluyor zaten kenarlardan ıskarpine ile yontarsın içini sonra zımparalarsın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Marangozhane işletiyordu dayımlar onlarda kapı menteşeleri delmek için bir makina var onunla yapıyorlar. fakat bu boyda yuvarlak oyacak bir aparat yoktu bizde :) sanayiyi dolaş belki birisinde çıkar

cevabınız için teşekkür ederim araştıracağım bu yuvalıktan

yapacağin yavalığı önce bir a4 kağidına çiz dostum ölcüleri ile beraber ozmn hiç sorun yaşamasin.

en kestirme yolunu anlatayım yuvalık taban ölçülerinde 2 tane doralit kes marangozların kullandıgı delik açma ucu var çapları 3-5-7-9- cım civarında boy boy adını hatırlamıyorum ama nalburlarda bunuluyor doralitleri onunla del doralitin kalınlıgı 2.5. mm dir iki parçayı üst üste yapıtırınca senin oyuk 0.5 cm olur yuvanın içine koy bu kadar en basit yöntem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:12 -->-> Daha önceki mesaj 02:11 --

ben plastik folluk kullanıyorum çok rahat tanesi 1.5 tl

en kestirme yolunu anlatayım yuvalık taban ölçülerinde 2 tane doralit kes marangozların kullandıgı delik açma ucu var çapları 3-5-7-9- cım civarında boy boy adını hatırlamıyorum ama nalburlarda bunuluyor doralitleri onunla del doralitin kalınlıgı 2.5. mm dir iki parçayı üst üste yapıtırınca senin oyuk 0.5 cm olur yuvanın içine koy bu kadar en basit yöntem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:12 -->-> Daha önceki mesaj 02:11 --

ben plastik folluk kullanıyorum çok rahat tanesi 1.5 tl

teşkrler bunu dününmüştüm ama ben konik düzgün bir oyuk yapmak istiyrum delik değil yinede teşkrler

tornada tezgahında yaptırılabilir ağaç tornası bulabilirsen daha iyi olur düzgün ve pürüzsüz bir oyuk elde edersin sunta ve mdf gibi malzemelerden olmaz ağaç olması lazım

bu aletle acılıyor 8.10.12 vs diye gider ideal numarası 8 dir. hırdavatcılardan 15 . 20 tl ye bulabilirsiniz