petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalık hakkında yardım..!

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve oktay02 tarafından 29 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. oktay02

oktay02 Guest

arkadaşlar salmamda kullandıgım yuvalıkları kendim yapıyorum elimde hertürlü elet edevat var ancak yuvalık dibine güzel bir oyuk yapacak bir alet yada matkap ucu bulamadım resimdeki yuvalık taki oyuk nasıl bir aletle yapılmıştır sizce bilgisi olan ?

2. Crowlie

Crowlie Guest

Bu matkapların ucuna delik delmek için kullandıkları birşey var onunla biraz sıyır tahtayı sonra ıskarpineyle kazı anca o şekilde olur :) başka uç falan varsa bilemem

3. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    bu yuvalığı yapınca ne kadardan satmayı düşünüyorsunuz acaba tam düşündüğüm bir yuvalık dişinin rahatlık açısından süper bilgi verirseniz sevinirim.

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    8 tl satıldı feshanedekı yarışmada gecen hafta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:03 --

EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ buradan alabılırsınız

5. oktay02

oktay02 Guest

satmak için yapmıyorum malesef ancak uygun fiyata satılıyor bu yuvalık EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ kendi kuşlarım için yapıyorum sadece şu an 10 tane yaptım ancak tabandaki oyukları yapıcak bir uç bulamadım

yaptıgım yuvalıklar bunlar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:09 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

yanlış anladınız zannedersem ben yuvalık almak istemiyorum siteyide biliyorum fotoğrafı ilk ben koymuştum farkındaysanız :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

evt punç deniyor oo uca ama onunla olmaz bence oyucu bii matkap ucu lazım bana bulamadım gitti :)

6. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    hocam sana degıl dıger arkş cevap yazmıştım ben nerden bulabılırım yazmış :) alıntı yapmayı unutmuşum :)

7. Crowlie

Crowlie Guest

https://www.demitas.com/products/large/572986000fd442801bf2ee99b11b104e.jpg

bu uçlardan uygun olanıyla hafifçe 1mm yuvarlak yap sonra hatları belli oluyor zaten kenarlardan ıskarpine ile yontarsın içini sonra zımparalarsın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Marangozhane işletiyordu dayımlar onlarda kapı menteşeleri delmek için bir makina var onunla yapıyorlar. fakat bu boyda yuvarlak oyacak bir aparat yoktu bizde :) sanayiyi dolaş belki birisinde çıkar

8. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    cevabınız için teşekkür ederim araştıracağım bu yuvalıktan

9. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

yapacağin yavalığı önce bir a4 kağidına çiz dostum ölcüleri ile beraber ozmn hiç sorun yaşamasin.

10. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    en kestirme yolunu anlatayım yuvalık taban ölçülerinde 2 tane doralit kes marangozların kullandıgı delik açma ucu var çapları 3-5-7-9- cım civarında boy boy adını hatırlamıyorum ama nalburlarda bunuluyor doralitleri onunla del doralitin kalınlıgı 2.5. mm dir iki parçayı üst üste yapıtırınca senin oyuk 0.5 cm olur yuvanın içine koy bu kadar en basit yöntem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:12 -->-> Daha önceki mesaj 02:11 --

ben plastik folluk kullanıyorum çok rahat tanesi 1.5 tl

11. oktay02

oktay02 Guest

teşkrler bunu dününmüştüm ama ben konik düzgün bir oyuk yapmak istiyrum delik değil yinede teşkrler

12. Şerafettin SARI

tornada tezgahında yaptırılabilir ağaç tornası bulabilirsen daha iyi olur düzgün ve pürüzsüz bir oyuk elde edersin sunta ve mdf gibi malzemelerden olmaz ağaç olması lazım

13. denizakdmr

bu aletle acılıyor 8.10.12 vs diye gider ideal numarası 8 dir. hırdavatcılardan 15 . 20 tl ye bulabilirsiniz

14. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bununla delik açarsın deniz..
    Traşlama başlığı lazım ya da torna tezgahı olan marangoza gidilebilir.

15. denizakdmr

evet haklısın sabah mahmurlugu nu daha atamadım üzerimden :) top zımpara ile de yapıla bilir.

16. Canberközden

Canberközden New Member

Beğenileri:
    2
    Zımpara makinesi ile

Sayfayı Paylaş