Karadeniz Pet

Yuvalık hakkında yardım

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar sıfır yuvalık aldım fakat farkettim yanlarında ufak sarı kahve gibi ufak ufak canlılar geziyordu bastırınca hemen ölüyor piremi bilemiycem,titizim kemdim bu konuda ne yapsam sizce baska yuvalıkmı alsam yoksa avisprey felanmı kullansam yuvanın aralarındada bosluk var biraz,sista zararsız akvaryum silikonuyla doldurmayı sudunuyorum muhabbetın kemıremegeci yerlerde ulasamaz yanı oraya 3 gunde havalandırıp kurutmayı dusundum bana bir yol gosterın yada, soyledıklerımı uygulayabılırım bu böcek gibi canlılar muhabbette yasarlarmı yoksa hayvana yapışmazmı bilginiz varmıydı, tahtalarda oluyor ya ufak ufak.

Son düzenleme:
Konuyu doğru yere açmamışta olabilirim ozamanda taşınmasını isterim hızlı cevap gelmesini isterim teşekkürler.

Arkadaşlar sıfır yuvalık aldım fakat farkettim yanlarında ufak sarı kahve gibi ufak ufak canlılar geziyordu bastırınca hemen ölüyor piremi bilemiycem,titizim kemdim bu konuda ne yapsam sizce baska yuvalıkmı alsam yoksa avisprey felanmı kullansam yuvanın aralarındada bosluk var biraz,sista zararsız akvaryum silikonuyla doldurmayı sudunuyorum muhabbetın kemıremegeci yerlerde ulasamaz yanı oraya 3 gunde havalandırıp kurutmayı dusundum bana bir yol gosterın yada, soyledıklerımı uygulayabılırım bu böcek gibi canlılar muhabbette yasarlarmı yoksa hayvana yapışmazmı bilginiz varmıydı, tahtalarda oluyor ya ufak ufak.
bence hiç bulaşma ya rutübetli yerde kalmıştır o yuva yada çevresinden bulaşmıştır böcek hiç risk e atmadan git temiz bir yeni yuvalık ile değil şu güne kadar sıfır yuvalıklarda o tür sıkıntılar olduğunu görmedim bence kullanıp temizleyip bırakmışlardır satışa

bence hiç bulaşma ya rutübetli yerde kalmıştır o yuva yada çevresinden bulaşmıştır böcek hiç risk e atmadan git temiz bir yeni yuvalık ile değil şu güne kadar sıfır yuvalıklarda o tür sıkıntılar olduğunu görmedim bence kullanıp temizleyip bırakmışlardır satışa
Geriye veriyim bari olmadı diyim kafese kapı engel yapıyor diyim.

Yeni alınan yuvalıkta böyle canlılar görmene anlama veremedim. Bit - pire gece karanlıkta ortaya çıkar. Bu gördüklerin başka bir canlı olabilir. Yuvalığı çok iyi temizleyip kuşların erişemeyeceği yerlere silikon sıkabilirsin.
Üzerine bastırınca hemen ölüyor.

Bence iade işlemi için bir neden üretmenize gerek yok.
Satıcı zaten ayıplı mal satmış.
Belki ürünlerini daha iyi yerde muhafaza etmesi gerektiği bilincine erişir.
Ya da hiç bir şey olmamış gibi aynı ürünü ilk talep edene satar.

Bence iade işlemi için bir neden üretmenize gerek yok.
Satıcı zaten ayıplı mal satmış.
Belki ürünlerini daha iyi yerde muhafaza etmesi gerektiği bilincine erişir.
Ya da hiç bir şey olmamış gibi aynı ürünü ilk talep edene satar.
Satacağı kesin ürünü paramı geri almak için mecbur öyle söylüyecem pireli desem bozulacak paramıda alamıyacam :D

Satacağı kesin ürünü paramı geri almak için mecbur öyle söylüyecem pireli desem bozulacak paramıda alamıyacam :D
alırsın nasıl alamayacan istedin gibi konuşma hakkın var doğru düzgün esnaflık yapmayı öğrensinler bi kümese bulassa o böcekler ne tür hastalıklar taşıdığı belli değil

ben http://www.muhabbet-yuvasi.com/muhabbet/ bu sitenin 425 no lu ürününü kullanıyorum tavsiye ederim görüşmenizi sizin attınız site de iyidir fakat al satcı site benim söylediğim direk kendisi yapan usta şu güne kadar sıkıntı görmedim 1. kalite fiyatları çok daha uygundur
Çok teşekkürler gayet güzel yuvalık evet siz nekadara aldınız tek olarak yollarlar inş şimdi alım satım olayı nasıl olacak kısaca bilgi verebilirmisiniz.

Çok teşekkürler gayet güzel yuvalık evet siz nekadara aldınız tek olarak yollarlar inş şimdi alım satım olayı nasıl olacak kısaca bilgi verebilirmisiniz.
numarası var sitede adet sorunu yapmazlar sanırım 10 adet almıştım ben. telefonla iletişime geçerseniz gerekli açıklamaları size yapar face den görüşerek alış veriş yapmıştım kendisi ile beni hatırlatırsanız yardımcı olacaktır

alırsın nasıl alamayacan istedin gibi konuşma hakkın var doğru düzgün esnaflık yapmayı öğrensinler bi kümese bulassa o böcekler ne tür hastalıklar taşıdığı belli değil
Öyle haklısınız dalaşacak tipler hep alttan alıyorum daima ondan dolayı barış içinde olmaya çalışıyorum böyle insanlara.

Hangi esnaf o ya göster bana :)
Üstad pireli dersen yani hakikati söylersen daha yerinde olur.
Ölçü tutmadı dersen ölçüpte alaydın der bu sefer.
Adam kusurluyken sen kendini kusurlu gösteriyorsun durduk yere.

Hangi esnaf o ya göster bana :)
Üstad pireli dersen yani hakikati söylersen daha yerinde olur.
Ölçü tutmadı dersen ölçüpte alaydın der bu sefer.
Adam kusurluyken sen kendini kusurlu gösteriyorsun durduk yere.
:d İşte kendim onu söylerken rahatsızlık duycağımı biliyorum,,dogru diyorsun aslında.

Bittir köy tabiriyle kehle derler tahta kovugunda yasarlar kucukken sari buyudukce siyaha yakin kahverengi seklinde olurlar kullanilmis olma yada kus tavuk olan bir yerde bulunma ihtimali yuksek hic kullanma iade et

Bittir köy tabiriyle kehle derler tahta kovugunda yasarlar kucukken sari buyudukce siyaha yakin kahverengi seklinde olurlar kullanilmis olma yada kus tavuk olan bir yerde bulunma ihtimali yuksek hic kullanma iade et
Kullanmıyacam.yaince uzun birşey böcek yada pire neyse

Son düzenleme:
bir iki diş sarımsak bırak yuvanın içine 2 gün falan kalsın sonra parazit ilacını sık kullan birsey olmaz. açık yerlerede birşey yapma havadar olsun.

bir iki diş sarımsak bırak yuvanın içine 2 gün falan kalsın sonra parazit ilacını sık kullan birsey olmaz. açık yerlerede birşey yapma havadar olsun.
Eyvallah ama onların larvalarıda vardır arkadaşlarında dedeği gibi risk almaya gerek yok korkuyorum kahramın beyin dedeği siteden yuvalık sipariş edecem kısmetse güzel yuvalıklar var fiyatlarıda çok uygun mdf mdf lam bakmanızı tavsiye ederim teşekkür ederim sizede :) he aklıma gelmişken bosluk dedığım yerler yuva kenarları boydan boya yuvalıkta kontraplak kontra yani dayanıksız dandik bişey bitler güzel yerleşir yani .