Karadeniz Pet

Yuvalık hakkında

• Konbuyu başlatan Ahmet Yusuf TAŞ
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yusuf TAŞ

Guest
Arkadaşlar benim bir çift muhabbet kuşum var bir kaç hafta önce sürekli uyuyorlar diye başlık açıyordum en sonda çözümü yemi değiştirerek buldum ben hep markası olmayan paketlerde satılanlardan alırdım daha ucuz diye bu sefer daha markalı yemlerden alıyorum çok şükür kuşlarım eskisinden daha iyi ama bu seferde dişi kuşum yuvalığa karşı çok ilgisiz erkek dişiye kur yapıyor dişi tam eğiliyor pozisyonu veriyor ama gel gelelimki erkek birden kur yapmayı kesiyor herşey normale dönüyor yani çiftleşmeden bitiriyor dişi kuş ise kafeste yuvalık yok gibi davranıyor sanki hiç içene felan bakmıyor eskiden hep içini kazırdı neden hiç ilgilenmiyor acaba birde erkek kuş suluğundaki suya bakıp yansımasına karşı kur yapıyor zararlımıdır ?

Birde bizim pencerede bir kumru yuvası var belki benim kuşlara örnek olur diye dişi kuşu çıkardım kafesten gittim pencereyi açtım kuluçkaya yatan kumrunun yanına koydum (Dişiyi çok iyi eğittim birkaç kez dışarıya çıktım beraber) işte sonra dişi kuş kumruya birkaç gaga attı tabi kumruda muhabbet kuşuna göre çok büyük bi kuş kumru kuluçkadan kalktı gitti uçtu sonra dişi kuş kumrunun yumurtalarını gördü acaba bu onun için olumlu olurmu yumurtlamasına geçen hafta yapmıştım bunu dişi kuş biraz daha istekli hale geldi sanki kumru için üzülmeyin geri gelip kuluçkaya yattı sonra beni kötülemeyin kumruyu niye rahatsız ettiniz diye :)

Geri