Karadeniz Pet

Yuvalık için önerileriniz ?

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
Merhaba değerli arkadaşlar

Yuvalık takıldığında yuvalığın içine hemen mi talaş katılması gerekli ? yoksa kuş içeriye alıştıktan sonra mı ?

benim kuşum şu an keşfetme aşamasında girip 1-2 saniye durup çıkıyor . içerisine ballı kraker taneleri koymuştum , az önce baktığımda içinden birkaç tanesinin yenildiğini gördüm .

talaş koysam nasıl olur ?

( dediğim gibi kuş yuvalığa tam alışmadı )

bu arada sorayım . bu haldeki kuşlara vitamin amacı ile hangi meyveleri yada sebzeleri verirsek yararlı olur ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben havuç veriyorum bayada seviyolar bi kaç kez yumurta beyazıda vermiştim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:58 -->-> Daha önceki mesaj 12:57 --

alıştıktan sonra talaş görürse hoşuna gitmeyebilir kuştan kuşada değişiyo ne desem bilemedim benimkiler kalın sevmedi ince koydum şimdilik iyiyiz

ben havuç veriyorum bayada seviyolar bi kaç kez yumurta beyazıda vermiştim

alıştıktan sonra talaş görürse hoşuna gitmeyebilir kuştan kuşada değişiyo ne desem bilemedim benimkiler kalın sevmedi ince koydum şimdilik iyiyiz

talaşı koydum içeri girdi 2 sn durup geri çıktı :)

Şimdiden talaşı koyman gerek kuş sevmezse kendisi dışarı atar zaten. Havuç, elma, yeşillik verebilirsin aşırıya kaçmadan.

o zaman koymayın hiç koymadanda yavu büyütenler var :)

Bi çimdik alıp fırlat yuvalığın içine. Avuç avuç koymaya gerek yok. :)

Valla yuvalığın tabanı görülmeyecek kadar koydum , oyuğu biraz düzelttim

Şimdiden talaşı koyman gerek kuş sevmezse kendisi dışarı atar zaten. Havuç, elma, yeşillik verebilirsin aşırıya kaçmadan.

sorayım dedim , çiftleşmeye zararı olur falan filan diye :D

o zaman koymayın hiç koymadanda yavu büyütenler var :)

Evet var ancak kuşun kakası yavrulara yapışıyo kıyamamam ben :D

sen bır yuva ıcın bu kadar sorun yaptın bız de 8 tane var bu kadar soru sormadım ben :)
bırak kendı hallerıne kuşlarda rahat etsın sen de bizde :)

Geri