petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık Kemirme ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erhn tarafından 15 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    İyi akşamlar forum üyeleri

Dişi kuşum 3 gündür yuvanın giriş deliğini kemirmeye başladı sürekli kemiriyor tak tak diye sesler çıkarıyor ordan. ama nedense hiç yuvalığa girmiyor kafasını sokup içeri bakıyor sadece. Çiftleştiklerinede şahit oldum. Sizce neden kemiriyor olabilir yuvayı ??

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Yuvaya alışıyor yakın zamanda içine girip orayı da kendine göre hazırlayacaktır. Bereketli olsun.

Erhn bunu beğendi.
  3. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    Teşekkürler , kuşlar 6-7 aydır birlikteler hepte çifleşiyorlar sizce neden hala yumurta alamıyorum

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Bazen öyle olabiliyor her çiftleşmeden sonra yumurta olacak diye kesin birşey yok. Umarım kısa zamanda yavrulara kavuşursunuz.

Erhn bunu beğendi.
  5. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    104
    yumurtanın oluşumunun bazı evreleri var. Kuşa Gaga taşı kalamar kemiği vermeniz gerek bunlar yoksa yumurtlaması zorlaşır bunlar yumurtanın oluşumuna direkt etki eden maddeler. Gaga taşının fazla verilmesi veya tüketilmesi halindede burası önemlidir, yumurta kabukları çok sert olur ve yavru kıramaz kıramayıncada ölür. bunlarada dikkat ediniz. gaga taşını 2 - 3günde bir takmanız dahada yararlı olur.

Erhn bunu beğendi.
  6. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    Peki hocam gaga taşı ve kalamar kemiğini vereiyoruz ama hiç tüketmiyorlarsa ne yapmalıyız ?

7. Yavuz OYMAK

Beğenileri:
    104
    ulaşabilceği yerlere koyacaksınız o durumda mesela yemliğin hemen yanına tüneğin ucuna vakit geçirdiği yerlere zaten duramaz kemirir

Erhn bunu beğendi.
  8. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    hocam açıkçası söyle söyleyeyim tatile çıktım geldiğimde 1 tane kalamarı bitirmiş. gelince yenisini taktım 10 gün oldu ağzını bile sürmedi. ..

9. Yavuz OYMAK

Beğenileri:
    104
    yeme alışkanlığı var yani isterseniz yuvalığı kemiriyorsa yuvalığın içine veya önündeki tüneğine yakın bir yere koyun ben hiç yemiyorlar sandım zaten alışkanlıkları varsa yerler yuvalık kemirmesi yumurta habercisidir. sizin yapacağınız mama vermek kuşlar ne durumda kızışmış mı bilmiyorum çimlendirme yapmak birde http://www.hepsiburada.com/verselel....petshop.pla&gclid=CLryy8b13c8CFSEz0wodU10JEw

bu tip ıslak mamalarla desteklemek kalamar kemiği gaga taşıda keza yumurta için gerekli cezbedeceksiniz onların sözün özü.

10. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    Mama kulanıyorum üretimhanesi olan bir abimden aldım kendi kullandığından koydu bir kaba benim için (marka bilmiyorum) haşlanmış yumurta , havuç ekleyipte veriyorum haftada 2 kez

sizin attığınızdan alsam dahamı yararlı olur

birde çimlendirme derken buğdayımı kastetiniz acaba

11. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    27
    iç güdüsel olarak yuva hazırlıyor,yakında yumurtlayacam ve kuluçkaya yatacağım diyor.ne güzel.:)

12. Yavuz OYMAK

Beğenileri:
    104
    hayır buğday değil

http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=488&cid=22

bahsettiğim budur tabiki gösterdiğim mama en iyilerinden sayılır anneye kursak sütündede yardımcı olur bu bahsettiğim mama ve çimlendirme tohumları hem yavruların daha iyi beslnmesini hem kızışmayı hemde annenin kursak sütünün çoğalmasına yardımcı olur

13. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    Teşekkürler hocam

Sayfayı Paylaş