petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalık kokusu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ekincan EROL tarafından 29 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar kuşlarımın 3 tane yavrusu var 4. de yolda. Yuvalıkta 1 tane delik var. Yavrular yuvalığa pislemeye başladı. Kuş kumu var yuvalıkta ama dişi kuş kumu dağıtıyor köşelere. Yuvayı nasıl temizleyebilirim anneye ve yavrulara zarar vermeden?

#1 Ekincan EROL, 29 Eylül 2013
    Son düzenleme: 29 Eylül 2013
  2. armand0

armand0 Guest

Biraz daha bekleyin yumurtalardan tamamen çıktıktan sonra yavruları alıp yuvalıktaki pislikleri temizleyin ama bu süre çok kısa zamanda olması lazım

3. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    yavrular tüylenmeden yaparsan anne bakmayabilir, ben bu tür durumlarda extra kum ekliyorum. tüylendiklerinde değiştiriyorum.

4. Sevtap DERİN

Ablacığım bende temizleme derim. Ne olur ne olmaz riske atmamak gerek. En küçük yavru 15 günlük olana kadar temizleme.

5. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    biraz beklmende yarar var diğer arkadaşlarında dediği gibi

6. Mustafa Türker

yavrular biraz büyüdükten sonra altlarına talaş katarsınız hem ayrık bacak olmasını önler hem de değiştirme çabuk olur yavruların dışkısını tutar talaş

7. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Evet dediğiniz gibi bekleyeceğim kuşlara zarar gelmesinden korkuyorum sadece kotu kokuyor.

8. Sevtap DERİN

Bir şey olmaz ablacığım. Bekle en iyisi.

Sayfayı Paylaş