Karadeniz Pet

Yuvalık Korkusu Olur mu?

Paul Sahilleri

Yeni Üye
selam ben daha önce de yazmıştım. kısaca özetlemek gerekirse bizim bir çiftimiz vardı erkek olan kaçtı dişi olan da boş yumurtalar doğurdu ve onlara bakacağım derken kanadını kırdı sonra biz yuvalığı çıkarttık pek bilgi sahibi değildim şahsen yoksa ilk başta çıkartırdım.

neyse sorum şimdi dişimiz normale döndü yanına bir erkek koyduk ve yuvalığını da taktık. acaba diğer yuvalıkta kanadını kırdığı için bu dişide bir korkuya neden olur mu? bu yuvaya girer mi?

IMG_20160923_135249.jpg

girer bir sıkıntı olmaz, acı biber yiyince ağzınızın yanacağını biliyorsunuz ve ağzınız yanıyor, birdaha acı biber yemiyormuyuz. fakat erkeği getirip direk dişinin kafesine attıysanız hata yapmışsınız, ayrı bir kafes birbirlerini göreceği sürede bir süre ayrı tutmanız gerekirdi, ayrıca erkeği yuvalıklı kafeste bırakmanız lazmdı, Böyle yapmadığınızı varsayarak yazıyorum, ama attınız sanıyuroum eğer çok büyük bir kavga yoksa ayırmayın dişi yemek yedirmiyor tünekte oturtmuyor ise dediğimi yapın yapmadan önce gözlemleyin:

girer bir sıkıntı olmaz, acı biber yiyince ağzınızın yanacağını biliyorsunuz ve ağzınız yanıyor, birdaha acı biber yemiyormuyuz. fakat erkeği getirip direk dişinin kafesine attıysanız hata yapmışsınız, ayrı bir kafes birbirlerini göreceği sürede bir süre ayrı tutmanız gerekirdi, ayrıca erkeği yuvalıklı kafeste bırakmanız lazmdı, Böyle yapmadığınızı varsayarak yazıyorum, ama attınız sanıyuroum eğer çok büyük bir kavga yoksa ayırmayın dişi yemek yedirmiyor tünekte oturtmuyor ise dediğimi yapın yapmadan önce gözlemleyin:

teşekkürler. umarım yumurta alabilirim.

ben bahsettiğiniz konuyu sonradan öğrendim malesef. hatta tam tersi diye biliyordum dişinin olduğu kafese erkeği koymak lazım diye. ama gözlemlediğim çok büyük bir kavgaları yok erkeği içine koyduktan sonra taktım yuvalarını. bakalım kavga çıkarsa zaten mecbur ayıracağız ama şimdilik sakin gibiler.