Karadeniz Pet

Yuvalık Nasıl olmalı

Seda Çakır

Yeni Üye
İyi günler , geçen gün biri yuvalığa talaş koyma bit yapar Dedi... Talaşı kaldırdım , içi boş şu an ... Sizce Nasıl olmalı yuvanın içi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

talaşın bit yaptığını hiç görmedim iki yıldır kullanıyorum sorun yok
hamster için olan talaşı kullanıyorum tavsiye ederim

@Seda Çakır hanım hamster talaşı alıp 1 kapta Biyodust toz ile karıştırıp 1 gün bekletip plastik folluğun içine sererseniz 1 tutam sizin için yeterli olur bit felanda yapmaz. ne kullanılırsa kullanılırsın düzenli dezenfekte yapılmadı sürece ahşap yuvalıklar sıcak havada bit yapar siz tedbir alırsanız hiç birşey olmaz. Şunu unutmamak gerek; doğada muhabbet kuşları ağaç oyuklarına yuva yapar ne kuma nede plastiğe yapmaz...

talaşın bit yaptığını hiç görmedim iki yıldır kullanıyorum sorun yok
hamster için olan talaşı kullanıyorum tavsiye ederim

Bende büyük bir paket almıştım , öyle denilince çıkardım ama yine koyayım... Teşekkür ederim cevap için :)

@Seda Çakır hanım hamster talaşı alıp 1 kapta Biyodust toz ile karıştırıp 1 gün bekletip plastik folluğun içine sererseniz 1 tutam sizin için yeterli olur bit felanda yapmaz. ne kullanılırsa kullanılırsın düzenli dezenfekte yapılmadı sürece ahşap yuvalıklar sıcak havada bit yapar siz tedbir alırsanız hiç birşey olmaz. Şunu unutmamak gerek; doğada muhabbet kuşları ağaç oyuklarına yuva yapar ne kuma nede plastiğe yapmaz...

Haklısınız, ben tekrar ekleyeyim , daha kullanmıyorlar gerçi ... :) çok teşekkürler...

Bir belgeselde izlemiştim. Talaşlar bit yapar doğrudur ama çam talaşı yapmazmış ...

benim yuvalıkta abartısız, binlerce, siyah, noktasal böcek var. yuvalığı kuşçudan içinde 10 günlük yavruyla aldığım için değiştiremedim. ben 3 gündür şehir dışındayım, kuşlarım evde yalnız, 3 gün sonra döneceğim ve yavrumuz 25 günlük olmuş olacak; kafese çıkmış ve yem kırmaya başlamış olacaktır diye düşünüyorum.eğer düşündüğüm gibi olursa, gider gitmez ilk işim yuvalığı çöpe atmak olacak. o kadar fazlalardı ki kafesin tülünü bile nerdeyse tamamen sarmışlardı,tülü şehir dışına çıkmadan önce çöpe attım.. bugüne kadar kuşlarımın 3'ü de sağlıklı göründüğü için ve anneyi de irrite etmek istemediğimden müdahale etmedim. umarım hata etmemişimdir.

yazın üretim donemi olmadığı için çıkıyor olabilir bu sıkıntılar
haziran temmuz ağustos döneminde üretim yapmıyorum ben

Ben bu işte yeni olduğum icin, yavru alayim da ne zaman olursa olsun düşüncesindeyim. Insallah kisa zaman sonra sizin gibi secme lüksüm olur benim de..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim yuvalıkta abartısız, binlerce, siyah, noktasal böcek var. yuvalığı kuşçudan içinde 10 günlük yavruyla aldığım için değiştiremedim. ben 3 gündür şehir dışındayım, kuşlarım evde yalnız, 3 gün sonra döneceğim ve yavrumuz 25 günlük olmuş olacak; kafese çıkmış ve yem kırmaya başlamış olacaktır diye düşünüyorum.eğer düşündüğüm gibi olursa, gider gitmez ilk işim yuvalığı çöpe atmak olacak. o kadar fazlalardı ki kafesin tülünü bile nerdeyse tamamen sarmışlardı,tülü şehir dışına çıkmadan önce çöpe attım.. bugüne kadar kuşlarımın 3'ü de sağlıklı göründüğü için ve anneyi de irrite etmek istemediğimden müdahale etmedim. umarım hata etmemişimdir.
Umarım Ölmemişlerdir...

Bit Allah' in izniyle sağlıklı kuslari 6 gun icinde öldürecek bi parazit degil. kaldi ki zaten eve kontrole gelenler var.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri