Karadeniz Pet

Yuvalık ne zaman takılmalıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Yuvalık ne zaman takılmalıdır : Muhabbet kuşları 8-12 aylık arasında erişkin olurlar, dişilerin erişkinliğe ulaşması erkek muhabbet kuşlarından daha uzun sürer. 6 aylık bir çift muhabbet kuşunun kafesine yuvalık takmak doğru değildir. 9 aylık olduklarında çiftlerinizin kafesine yuvalık takabilirsiniz. Dişinin yuvalığa ilgi duyması ve yumurtlaması 2-3 ay sürebilir. Damızlık muhabbet kuşlarını satın aldığınızda ortama alışmaları için onlara en azından 1-2 ay süre tanımalısınız. Birçok kişi sabırsız davranıp satın aldığı damızlık muhabbet kuşlarını eve getirdiği gibi kafeslerine yuvalık takmaktadır. Kuşları satın alan kişi, kuşların geldiği ortamı, yorgun olup olmadıklarını, yaşlarını bilmediği için kafese hemen yuvalık asmak doğru değildir.

Merhaba öncelikle guzel bi paylasım olmuş teşkkur edrim. Adım Anıl KAYGIN bi sorum olcaktı. 7 aylık dişi muhabbet kuşum var 6 aylıkta erkek kuşum. Iksi ayrı kafeste duruyor erkek olan ciftlsmye hazr disiyi cok rahatsz ediyor kur yapyor anlasyolar aslnda kavga ettklrini gormdm ama disi korkuyor daha vakti gelmdgi icn ayrdm bunları. Disi şmdi ayrı kafste. Acba diyrum yuvalık taksam 9aylık olasya kadar alıssa yuvalga snra erkek kusmu yanına koysam nasl olur. Yardmlarnız icin smdidn teşkkur edrim.

merhaba kolay gelsin üretici arkadaşımdan 1 çift muhabbet kuşu aldım damızlık kuşlar yaklaşık 1,5 yaşında kuşlar.Yaklaşık 1 hafta oldu.Dişi çok canlı diri ama erkek çok yorgun ve bitkin duruyo.Arkadaşıma sordum erkek kuş tüy döküyo dedi.Dişi yuvalığı hiç ilgi duymuyor.erkekle yakınlaşmıyor.erkekde dişiye yaklaşmıyor.bu kuşları eş diye aldım ve aynı kafesten çıkarıp verdi.bunları eşleştirmem için ne yapmam lazım ve ya anlattıklarım hakkında genel bi bilgi verirsen sevinirim cvbını bekliyorum kolay gelsin...

Anlatım için sağol :D

benım erkek 6 aylık dısı 4.5 aylık ne zaman baksam erkek dısının ustune cıkmaya calısıyor .)
benımkılerın sapık oldugunu dusunuyorum.. yuvalık yapacagım bunun ıcınde bılgı verır mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...