petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalik ölçüleri HK.

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve Murat NUR tarafından 13 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Üstadlar benim yuvaliklardan bir tanesinin kapısı arkada olduğu için duvara yanaşık kafeste acmam sıkıntı oluyordu, petshoptan yenisini aldım ama sanki giriş çıkış deliğinin kafes tabanına gore yüksekliği fazla gibi geldi. Sizce sıkıntı olur mu. Birde yuvalik deliğinin altındaki minik tünek yuvalik içine de girmeli mi.
    Yuvalik ölçüleri
    En 16 cm
    Yükseklik 17 cm
    Derinlik 13 cm

Yuvalik giriş deliğinin alt kısmının tabana meafaesi 9 cm[​IMG][​IMG][​IMG]

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    5
    Bence fazlasıyla ufak muhabbet kuş için. 13 cm nedir yerli kus bile zorlanir.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    İri ırk muhabbet için uygun olmayabilir ama küçük ırklar için kullanılabilir. Konarganın iç tarafta da olması iyi olur ama olmazsa da bir sorun olmaz umarım.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bence de bu yuvlalık hem ufak, hem tüneğin yuvalık içende de devam etmesi gerek.
    İçine plastik folluk konana yuvalıkları tercih edin.

5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Yuvaligin özellikle çok dar olduğunun farkındayım ama netten tek bir yuvalik için alışveriş yapmak istemedim idare ederse kullanacağım, kuşların çek kırığı, yuvaligin deliği çok yukarda gibi geldi

6. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Folluklu yuvalıkla değişmenizi öneririm.Temizlik de yedek folluk kullanılarak çok kolay olur.

7. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Şuanda diğer ciftimin yuvaligi daha geniş ama ondan da memnun degilim, madem uygun değil ikisini de değiştirelim netten alıp ama bir sorun daha ortaya çıkıyor, diğer ciftim kendi yuvaligin uzun suredir girip çıkıyor yeni alacağım yuvalik yumurtlama arifesinde olan çiftimin kuluçkasını çok geciktirir mi

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuştan kuşa değişir ama genelde sorun olmuyor. Ne kadar hızlı hareket edersen o kadar iyi. Folluklu yuvalık alacaksan yedek folluk ta al, temizlik yaparken rahat edersin.

9. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Tesekkur ederim, forumdaki tüm üyelerin goruslerini onemsiyorum folluklu yuvaliklardan ilgili yorumları okumuştum bilgim var ama olanaksızlıklardan dolayi böyle bi hata yaptım imkanlar dahilinde netten almaya calisacam

10. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Valla aynı problem bendede var ben kendi yuvalığımı kendim yaptım.
    Folluk düzenekli 25*25*20 ölçülerinde.Kuşlarım yuvaya girerken uçuruma atlıyorlar gibi :).
    follukla yuvalık deliği girişi 12 cm.Çok yüksek.Mesela erkek kuş dişiyi beslerken,
    dişi yumurtadan kalkmak zorunda kalacak.Ben folluğun altına bir parça tahta kestirip koyacağım.
    Yani bırak kuluçkaya yatmayı kuşlar kafese girerken Allah canımızı alsada kurtulsak diye isyan ediyodur
    eminim buna :)

11. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Malesef bu ölçüler ev üreticileri için rahatsız edici oluyor ama uretimhane için her acidan çok mantikli seneye bende ufak çaplı uretimhane te geçmeyi dusunuyorum

12. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    Ben kendim yaptim yuvaligi follukta 2 tane hobipetten 4 liraya aldim sanada oneririm aslinda cok kolay hocam . Kontrplaklardan yapabiln yada my pet shop taki folluklu yuvalikta tam istedigin gibi

13. Emre Ünaldı

Beğenileri:
    9
    bence küçük baya

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yuvalık

,
  2. muhabbet kuşu yuvalık ölçüleri