petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık olmadan çiftleşme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Uğur DOĞAN tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hagen kafes kullanıyorum malum yuva takma yeri yok.Dişide kızışmış ceresi baya kahverengi bu durumda yuvalık olmadan çiftleşme olurmu

2. kaksoy

kaksoy Guest

Telleri keseceksin abi yuvalığı disardan takmak istiyorsan ben öyle yapmiştim yuvalıkla işin bitince çikarttiğin zamanda ben plastik kelepçelerle çözümü bulmuştum kesilen yerleri kapatmak için

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    olur fakat kuş en fazla zorunluluktan yere yumurtlar ve yumurtadan yavru cıkmaz üsüne yatmaz cünkü karanlık kuytu bir alan lazım yatması icin

4. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Güzelim kafeside kesmeyi içim el vermiyo.Klipslerden yedek 4 tane var ama.

5. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    ya kafesi değiştirip yuvalık takılanlardan kullanırsın o zaman mevcut kafesini yavrulara kullanırsın

6. kaksoy

kaksoy Guest

benim için kuşların rahatı kafesten daha önemliydi kestim gitti sonuçta kafes benim yuvalığı çikardığım zamanda plastik kelepçelerle kapatabilirim ama tabi sonuçta sizin bileceğiniz iş ama içeri takabiliyorsunuz yuvalığı ama kontrolu çok zor oluyo bakin alttaki linkte nasil kesip taktiğimi fotolarla gösterdim belki yardimci olur

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...on-kullananlar-icin-yuvalik-takimi-12169.html

7. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    adamlar o biçim kafes yapıyıorlar ama yuvalık yeri yapmıyorlar. cok ilginç

8. kaksoy

kaksoy Guest

aynen bende anlamiyorum hangi amaçla böle bisey yapmislar adamlarin mantik yuvalığı içeri takilmasi galba hatta sitelerinde ön kapilari açip takiyorlar ama onuda denedim olmuyo oturmuyo giris kapisinada tam olarak yuvalık otursa bile sabit bir sekilde durmuyor garip bisey bende kestim gitti telleri

9. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    ya birde kendi üretimleri olan yuvalıklar var ama kafeslerine takılamıyor :D

10. barut1903

barut1903 Member

Beğenileri:
    0
    bende kesmek zorunda kaldım:))

11. taner11

taner11 Guest

kardeş kafes büyük ise yuvalığı içine koymayı dene.. tabi kafese kıyamıyorsan.

12. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yuvalik hagenin orjinal urunu.on kapilari acinca oturmuyomu? kafesi kesmissin evde varsa tahta yuvalik kullan bence

13. kaksoy

kaksoy Guest

evet orjinal yuvalik bile kapiya uymuyor mecbur kestik artik yuvalığada alistilar içine talas kum koydum sorunsuz bir sekilde kullaniyorlar

Sayfayı Paylaş