Karadeniz Pet

yuvalik sizce normal mi :)

Özgür AKSOY

Yeni Üye
Selam arkadaslar, daha önce de paylaştığım gibi iki çift mubis lerim var. Bir iki foto paylaşmak istiyorum. Mavimolanlar pek gecinemiyor, yuvasının girişini resimdeki hale getirdiler. Ara ara kavga ediyorlar, bugün kafeste ve üzerlerinde kan gördüm ama bir problemleri gözükmüyor. Akşama tekrar kontrol edeceğim. Dışı ne yuvaya ne de erkeğe ilgisi var. Yavru olduklarından beri beraberler. Ama yuvaya kemiren dışı. Erkek yanaşıyor kur yapıyor, dışı müsade etmiyor. Bu sebeple ki erkek urkerek disiye yaklaşıyor ama genelde küçük kavgalar oluyor. Diğer çiftlerim yeşil ve beyaz iyiler. Daha önce ciftlestiklerini gördüm dışı yuvaya girip çıkıyor. Erkekte ilgileniyor. Beklemekteyim. Görünüş itibarı ile neler yapılabilir.
nydxh.jpg
nyf09.jpg
nyf1c.jpg

Bence anormal gaga taşı niyetine kemirmiş resmen.Gaga taşı veya kalamar kemiği göremedim kafeste.

Mukerrep balığı kemiği var hatta bitmek üzere. Yenisini koyacağım

Mavi olan kuşlar imdan yuvayi çıkarsam diye düşünüyorum nasıl olur sizce

Eşler birbirini görmesin araya karton vs. koyun. Anormal baya :)

içgüdüsel olarak kemirme muhabbetkuşlarında mevcut fakat seninki kemirmemiş yemiş resmen şaşırdım ilk defa görüyorum böyle bişeyi.

Yuvayı değiştirin derim
eş olmamışlarsa bir kuşu değiştirin

bence o yuvayı değiştirin ama yeni yuvanızın tahtaları daha kalın olsun, kafesin dibindeki kan kuşların kavgasının dışında yuvanın girişindeki kuşların kemirdiği kısmın neden olduğu kesik ya da çiziklerden de olabilir...

Geri