petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalik sizce normal mi :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür AKSOY tarafından 9 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    Selam arkadaslar, daha önce de paylaştığım gibi iki çift mubis lerim var. Bir iki foto paylaşmak istiyorum. Mavimolanlar pek gecinemiyor, yuvasının girişini resimdeki hale getirdiler. Ara ara kavga ediyorlar, bugün kafeste ve üzerlerinde kan gördüm ama bir problemleri gözükmüyor. Akşama tekrar kontrol edeceğim. Dışı ne yuvaya ne de erkeğe ilgisi var. Yavru olduklarından beri beraberler. Ama yuvaya kemiren dışı. Erkek yanaşıyor kur yapıyor, dışı müsade etmiyor. Bu sebeple ki erkek urkerek disiye yaklaşıyor ama genelde küçük kavgalar oluyor. Diğer çiftlerim yeşil ve beyaz iyiler. Daha önce ciftlestiklerini gördüm dışı yuvaya girip çıkıyor. Erkekte ilgileniyor. Beklemekteyim. Görünüş itibarı ile neler yapılabilir.[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Bence anormal gaga taşı niyetine kemirmiş resmen.Gaga taşı veya kalamar kemiği göremedim kafeste.

3. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    Mukerrep balığı kemiği var hatta bitmek üzere. Yenisini koyacağım

4. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    Mavi olan kuşlar imdan yuvayi çıkarsam diye düşünüyorum nasıl olur sizce

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Eşler birbirini görmesin araya karton vs. koyun. Anormal baya :)

6. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    içgüdüsel olarak kemirme muhabbetkuşlarında mevcut fakat seninki kemirmemiş yemiş resmen şaşırdım ilk defa görüyorum böyle bişeyi.

7. Hakan GÖLGE

Yuvayı değiştirin derim
    eş olmamışlarsa bir kuşu değiştirin

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bence o yuvayı değiştirin ama yeni yuvanızın tahtaları daha kalın olsun, kafesin dibindeki kan kuşların kavgasının dışında yuvanın girişindeki kuşların kemirdiği kısmın neden olduğu kesik ya da çiziklerden de olabilir...

9. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    Cihat bey bence de cok anormal böyle birşey ilk defa başıma geliyor. Karton koyacağım. Bu ay soru a dogru çifthane alacağım o zaman sabit bir düzen yapacağım yuvaya çıkardım takmayacagim

10. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    :) bende ilk defa benim kuşlardan gördüm bunu gökhan bey

11. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    Hakan bey yuva takmayacagim bir dönem . 40 günlük olduklarından beri birlikteler. Ve yaklaşık bir yil olacak neredeyse alali. Niye olmamış olabilirler ki sizce?

Sayfayı Paylaş