Karadeniz Pet

Yuvalık taban oyuğu?

• Konbuyu başlatan Mete Aytun AYDIN
  • Başlangıç tarihi
M

Mete Aytun AYDIN

Guest
Arkadaşlar yuvalığı tabanında oyuk olması şart mı? Olmazsa ne olur? Ben bir Yuvalık aldım tabanında oyuk yok dümdüz. Sadece içine biraz hamster talaşı attım. Bir sıkıntı olur mu?

Yuvalık tabanının oyuk olmasının biçok faydası vardır , anne yavruların üzerine yatacağı için , yavruların bacakları yan ve ayrık olmaz , yumurtalar birbirine değerek kırılmaz..Kuş daha rahat kuluçkaya yatar..Daha biçok faydasını söyleyebilirim , bide yuvalıkta mutlaka talaş bulundurum derim..Hamster talaşı olsun

Yumurtalar saga sola yuvarlanabilir kus talastan rahatsiz olabir duz tabana yumurtlayabilir

Yuvalığın ebatlarına göre 5 cm kalınlığında bir tahta kestirip ortasını oyuk yaptirayim o zman? Başka bir önerisi olan var mı?

Tabanı oyuk bir yuvalık almanızı tavsiye ediyorum. Naturbirdden bulabilirsiniz..

Günler sonra kuşum yuvalığa girdi tabanında talaş vardı onları düzenlemiş kendisine yer yapmış :). Ben yinede bir tahta kesip oyuk yaptırsam mı? Dişi yuvalıktan soğumasın sonra? Tecrübeli arkadaşlar ne önerir bilmem ama ben bu seferlik böyle kalmasından yanayım ama tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

serkan hocam mutlaka takas dediniz de ben talas koydum talası attılar yuvadan şimdi ne yapcam

Yuvalığın ebatlarına göre 5 cm kalınlığında bir tahta kestirip ortasını oyuk yaptirayim o zman? Başka bir önerisi olan var mı?

ben dediğin gibi yaptırmıştım içinede bitlenir diye talaş koymaktan korkmuştum kuş 2 ay boyunca yumurtladı ama yatamadığı için heralde yumurtaların için taşlaşmıştı

Geri