Karadeniz Pet

yuvalık takmalı mıyım

emre983

Yeni Üye
s.a arkadaşlar benim 1 çift kuşum var acaba erkek erişkinliğe ulaşmış mı yuvalık takmalı mıyım birde sarı olan kuş yaşlı mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:53 -->-> Daha önceki mesaj 10:52 --

sarı olanın ırkını da söylerseniz

Dişi 1 yaş civarı ve çoktan hazır ancak erkek için daha zaman var. Erkek henüz 2-3 aylık civarı gibi görünüyor resimlerde. Tavsiyem bu dişiyi alıp bir üreticinin kümesine götürüp erkeği kendisine seçtirin. Uygun eş ile dişiden kısa sürede yumurta alabilirsiniz.

Dişi 1 yaş civarı ve çoktan hazır ancak erkek için daha zaman var. Erkek henüz 2-3 aylık civarı gibi görünüyor resimlerde. Tavsiyem bu dişiyi alıp bir üreticinin kümesine götürüp erkeği kendisine seçtirin. Uygun eş ile dişiden kısa sürede yumurta alabilirsiniz.

erkeği alalı 3 ay oldu tahminim 4 aylık falan irisi oluşmaya başladı 2ay beklesem ozaman dişide bir sorun olur mu kızgınlığı geçer mi

bence eğer hemen yavru almak istemiyorsan erkeğin yanına kendi yaşlarında dişi al ama hemen yavru almak isterim dersen dişinin yanına kızışkın bir eş al ama dişi seçecek tabi

Erkek 2 aya tam hazır hale gelmeyebilir. Anlaşmaları nasıl kuşların yem kusma, kaşıma vs var mı ? Bunlar yoksa yavru almak istiyorsanız dişinin yaşına uygun , dişiden daha iri boyutta kızgın bir erkek alırsanız çok daha hızlı sürede yavru alabilirsiniz.

kuşlar anlaşıyorlar yem kuma kaşıma var bilmiyorum belki oyun amaçlı yapıyodur erkeği bazen elime alınce parmağıma yem çıkartıyo kuyruğunu sürtüyo falan

dişiyle bi videosu var onu atabilsem atcam ama youtube ye bitürlü yükleyemedim

Kuşlar anlaşıyorsa yuvalık tak ama yine de bu dişinin yanına kendi seçeceği yetişkin ve kızışmış bir erkek koy derim.

Birbirleri ile ilgileniyorlarsa yuvalık takabilirsin.

Erkek 2 aya tam hazır hale gelmeyebilir. Anlaşmaları nasıl kuşların yem kusma, kaşıma vs var mı ? Bunlar yoksa yavru almak istiyorsanız dişinin yaşına uygun , dişiden daha iri boyutta kızgın bir erkek alırsanız çok daha hızlı sürede yavru alabilirsiniz.

Kuşlar anlaşıyorsa yuvalık tak ama yine de bu dişinin yanına kendi seçeceği yetişkin ve kızışmış bir erkek koy derim.

[DM]x2dxbs5_sam-0611[/DM]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maaşallah kuşlarınıza, Erkek resimlerde daha küçük görünüyor alın tüyleri nedeni ile ancak 1-2 aya hazır olur. Siz şimdiden takın yuvalığa alışsınlar.

Son düzenleme:
Maaşallah kuşlarınıza, Erkek resimlerde daha küçük görünüyor alın tüyleri nedeni ile ancak 1-2 aya hazır olur. Siz şimdiden takın yuvalığa alışsınlar.
bu videoyu dişiyi ilk aldığım gün çektim şimdi dişi de açıldı birbirlerine yem falan yediriyorlar

Ok o zaman bir an önce takın yuvalığı, hiç değişime falan gerek yok. İyi bakımla 1-2 aya yavru alırsınız kısmetse.

erkek 4-5 aylık yavru. dişi kızışmış 1 yaş üstü. eş tutmaları bence biraz zor gibi. hadi hayırlısı:)

Yuvalığı takıp denemek de fayda var birde kuşlarınızı salmayınız.

bugün kuşların çiftleştiklerini gördüm hala yuvalık yok :D

Geri