Karadeniz Pet

Yuvalık Takmalımıyım

BuraK Kotaran

Meraklı Üye
Arkadaşlar bir çif jumbom var ama dişi küçük olduğu için ve hiç çifleştirleri görmedim ve dişinin ceresi kahve rengi değil ve 7, aylık olduğu için yuvalık takmak aklıma gelmedi ve bugün akılı yemikteki yemelri yere döküyor kemiriyor yerleşmeye çalışıyor anlamadım
ama erkekle öpüşüp koklaşıyorlar yem veririyorlar Sizce yuvalığı takayımı mı? Yoksa sımarıyormu oyunmu yapıyor ?

Son düzenleme:
Kuşları çiftleşmek için tetikleyen şey yuvalıktır. Yuvalık takmak için erken değil bence oldu olacak diyene kadar 1-2 ay geçiyor zaten.

Ben takın derim

yuvalığı bence tak hocam baksana dişi kuyruğu falan dikmiş :D

Tak hocam hazırda beklesin hem yuvalığı tanırlar ondan sonra gelsin yavru jumbolar.

Tesekür etin ama cerede kahve rengi olmamış hiç

bencede yuvalıgı takın

Bazen cere kahverengi olmadan da çiftleşen kuşlar olduğunu duydum.
Sizde de öyle bir durum olabilir.
Yuvalığı takmanızda yarar var.

kuşların çiftlşeme iç güdüsünü ilk yuvalık başlatır tak berim

Wala takacam bide yumurtlarsa süper olur benim yuvalık kocaman baya büyük yaptıp bir sıkıntı olmaz inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

ARkadaşlar yuvalığı taktık dişi bi giti girişine filan baktı giti sonra giti yanına bile gitmiyolar yanındaki tüneğe bile gitmiyolar benim yuvalık baya büyük acaba ondanmıdır ?

Giderler alisirlar suan cekiniyorlardir zamanla girer cikarlar hayirlisi

Yuvalığa ilgi hemen olmayabilir iş ciddiye bindi artık onlar için yavaş yavaş alışacak ve yuva kurmaya başlayacaktır. İçerisine biraz hamster talaşı koymanızda fayda var 1 - 2 ay içerisinde düzgün bir bakım ve rahatsız edilmediği taktirde mutlu sona ulaşacağınıza inanıyorum.

Yuvalığa ilgi hemen olmayabilir iş ciddiye bindi artık onlar için yavaş yavaş alışacak ve yuva kurmaya başlayacaktır. İçerisine biraz hamster talaşı koymanızda fayda var 1 - 2 ay içerisinde düzgün bir bakım ve rahatsız edilmediği taktirde mutlu sona ulaşacağınıza inanıyorum.

Şimdi gözlemlerim kapısında durup içeri bakıyor bide kapıyı kemirdi yuvalık biraz derim girip çıkmakta sorun olurmu?

Aynı soruyu bende defalarca kendime sordum ama büyük üreticiler genelde derin kullanıyorlar ve de sorun yaşamıyorlar bana hala sanki sorun olur gibi geliyor :)

Aynı soruyu bende defalarca kendime sordum ama büyük üreticiler genelde derin kullanıyorlar ve de sorun yaşamıyorlar bana hala sanki sorun olur gibi geliyor :)

Aynen derin girip çıkamazlar geliyo :) kendime sorun yapıyom :) sanki kendim girip çıkıcam :)

Geri