petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık taksam mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aytekin DOĞAN tarafından 22 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar benim kuşları aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
    Erkekte sorun yok ama dişi bir türlü açılmadı ve kızışmadı yaşı tahminimce en az 8-9 aylık çünkü 3 aydır bende.
    2-3 hafta önce kafese yuvalık taktım 10 gün durdu ikisi de selam dahi vermedi bende çıkarttım.
    Yeniden takmak için dişinin kızışmasını mı bekleyim yoksa takayım sürekli dursun mu?
    Yuvalığı kendim yaptım biraz büyük ve ağır onun için takmak istemiyorum kafesin temizliğini yaparken sorun oluyor.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/daha-ne-kadar-sabredecem-2916.html

2. Ezel ALBAYRAK

[YOUTUBE]oDaL3JI6I3I[/YOUTUBE]

3. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Eyvallah haci. Sen ne diyorsun bu işe bu kuş iş yaparmı yoksa boşamı bekliyorum.

4. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    +++++++++++++++++++++

5. Ezel ALBAYRAK

Pardon bana soru sorduğunuzu yeni farkettim.iş yapar neden yapmasın. ben ilk kuluçkadan sonra çiftleri hergün odamdan salona gönderiyordum sırf max wol müzik dinlemek için. :D bunlardan bi cacık olmaz ama deneyim dedim ve 1.5 hafta salmadım kafesten,çiftleştiler. yumurta bekliyoruz nasipse. sizde salmayın kuşları,yerleri sabit olsun,nijer,kenevir takviyesi yapın.yem su haricinde ilgilenmeyin.Ama şunuda unutmayin her çiftleşmeden sonra yumurta gelicek diye birşey yok.

6. Tuncay ÇAĞATAY

bu kuslar ne zaman ese atildi acaba?

7. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    3 aydır beraberler görünüşte iyi anlaşıyorlar ama dişide iş yok.

8. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Benim en büyük sorunum dişi kuş;
    Kafes içinde çok durgun, akşama kadar tünekte kabarmış bir vaziyette duruyor erkeğe hiç ayak uyduramıyor. Hiçbir sağlık sorunu yok tamamen psikolojik. Değiştirme konusunda da çok karasızım o inat ben ondan inat.
    15-20 gün kafesten hiç çıkartmadım yuvalık taktım ama hiçbir icraat yok sonra sinirlendim birazda erkek kuşa acıdım vazgeçtim.

9. Tuncay ÇAĞATAY

eş degillermiydi?tek tek mi alip ayni kafese saldiniz?

10. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Erkek 6-7 aydır bendeydi dişiyi sonradan aldım 3 ay oldu.

11. Tuncay ÇAĞATAY

anlasiyorlar gibi.

12. Gökhan YILDIZ

daha kuşlar genç, yuvalığı sürekli takılı tut çıkarma onlar kendileri hazır olunca uvalığa ilgi gösterirler.

13. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Bende dişi kızışsın ondan sonra takayım diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş