Karadeniz Pet

Yuvalık taksam mı?

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Arkadaşlar benim kuşları aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
Erkekte sorun yok ama dişi bir türlü açılmadı ve kızışmadı yaşı tahminimce en az 8-9 aylık çünkü 3 aydır bende.
2-3 hafta önce kafese yuvalık taktım 10 gün durdu ikisi de selam dahi vermedi bende çıkarttım.
Yeniden takmak için dişinin kızışmasını mı bekleyim yoksa takayım sürekli dursun mu?
Yuvalığı kendim yaptım biraz büyük ve ağır onun için takmak istemiyorum kafesin temizliğini yaparken sorun oluyor.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/daha-ne-kadar-sabredecem-2916.html

Eyvallah haci. Sen ne diyorsun bu işe bu kuş iş yaparmı yoksa boşamı bekliyorum.

Eyvallah haci. Sen ne diyorsun bu işe bu kuş iş yaparmı yoksa boşamı bekliyorum.

Pardon bana soru sorduğunuzu yeni farkettim.iş yapar neden yapmasın. ben ilk kuluçkadan sonra çiftleri hergün odamdan salona gönderiyordum sırf max wol müzik dinlemek için. :D bunlardan bi cacık olmaz ama deneyim dedim ve 1.5 hafta salmadım kafesten,çiftleştiler. yumurta bekliyoruz nasipse. sizde salmayın kuşları,yerleri sabit olsun,nijer,kenevir takviyesi yapın.yem su haricinde ilgilenmeyin.Ama şunuda unutmayin her çiftleşmeden sonra yumurta gelicek diye birşey yok.

Benim en büyük sorunum dişi kuş;
Kafes içinde çok durgun, akşama kadar tünekte kabarmış bir vaziyette duruyor erkeğe hiç ayak uyduramıyor. Hiçbir sağlık sorunu yok tamamen psikolojik. Değiştirme konusunda da çok karasızım o inat ben ondan inat.
15-20 gün kafesten hiç çıkartmadım yuvalık taktım ama hiçbir icraat yok sonra sinirlendim birazda erkek kuşa acıdım vazgeçtim.

eş degillermiydi?tek tek mi alip ayni kafese saldiniz?

daha kuşlar genç, yuvalığı sürekli takılı tut çıkarma onlar kendileri hazır olunca uvalığa ilgi gösterirler.

Bende dişi kızışsın ondan sonra takayım diye düşünüyorum.

Geri