petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalik temizligi, koku

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Bucoo tarafından 22 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Bucoo

Bucoo New Member

Beğenileri:
    0
    S.a. Arkadaslar cok acil bir sorum olcakti yuvalikta bes tane yavru muhabbet kusum var ve dogal olarak bunlar icine diskiliyorlar icinde talas var ve icini temizlememe ragmen pis bir koku var cok rahatsiz edici buna bir cozum varmi ne tur bir onlem ala bilirim
    Yardimci olursaniz cok sevinirim

2. Umut SON

Umut SON Member

Beğenileri:
    1
    Bence Şuan Hiç birşey yapmayın yavrular büyüyene kadar çünkü anne rahatsız olup yavrulara zarar verebilir yavrular yuvadan atladıktan sonra temizlerseniz iyi olur tabi ustalar daha iyi bilir.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. Bucoo

Bucoo New Member

Beğenileri:
    0
    Ben pek emin degilim kardes o pisligi birskirsam bit falan olusur yavrular öle bilir o koku ise beni cok rahatsiz ediyor kim bilir yavrular basil rahatsiz oluyordur temizledigim haldevkokuyor birde ya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

Abi bende sadece tahta yuvalik var icerisibde plastik folluk falanda yok malesef ve burda viyanada plastik folluklardan bulmak imkansiz yok yani o yuzden bir onlem almaliyim bu kokuya karsi

5. Umut SON

Umut SON Member

Beğenileri:
    1
    Bence Bu Normal Çünki Bütün kuluçka döneminde bu Oluyor Yavrular dışarı çıkamadıgı için tuvaletını içeri yapıyor yinede siz bilirisnz ama benm fikrim rahatsız etmemenız

6. Bucoo

Bucoo New Member

Beğenileri:
    0
    Cok sukur o yuvaligi kontrol etme temizlemede bir skntim yok kardes disi kus icerideyken bile ben yavrulari kontrol ediyoeum ce disi bi saldirganlikta isirma gibi bi davranista bukunmuyor cok sakin yani allaha sukur

7. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Madem dışı kuş rahatsız olmuyor.
    Tahta yuvaligi da temizliyebilirsiniz. Icine talas koyup
    yavrulari tekrar içine koyarsiniz. Talas in içine birazda bit tozu
    serpin böylece dezenfekte de olmuş olur. Özellikleri Yuvalik islaniyorsa
    hastalık oluşabilir.

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Dişi kuşu kafese kışala, yuvalığı al, yavruları çıkart ahşap folluğu kuru bir şekilde temizle ve talaşla beraber yavruları koyup geri tak yuvalığı..

9. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    Ben yuvalığı temizlerdim aynı tahta yuvalıktı.. Bence Levent beyin dediği gibi yapın..

D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Bucoo

Bucoo New Member

Beğenileri:
    0
    Levent abi yuvaligi dun temizledim talaslari tazeledim fakat cok rahatsiz edici kokusu var yuvaligin boyle degildi ben kokuyu gidermek icin ne yapa bilirin onu bilmek istiyordum

11. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Aynı yuvalıktan alıp onu takabilirsin. Diğerini balkonda terasta havalandır. :)
    Aklıma başka birşey gelmiyor.

Sayfayı Paylaş