Karadeniz Pet

Yuvalık temizliği

haydarmasal

Yeni Üye
Arkadaşlar yuvalık temizliği ne zaman nasıl yapışmalıdır. Şu an yumurta falan yok. Yuvalığı temizlesem kuşlar girmekten vazgeçme gibi bir durumu olur mu?

Yavru mu büyüdü yuvada?

Yok daha hiçbişey yok sadece girip çıkıyolar ama pislemişler temizleyeyim mi

Temizlemene gerek yok .benim kuşta yuvalığa pisledi ben yavrulamaz sandım 3,4 hafta sonra ilk yumurta geldi.

Temizle o halde koku yapmasın bir de biraz talas attin mi tamamdır

Bende de yuvalığın içinde plastik var onu cıkardım yıkadım. Pecete koydum çukur yere yumuşak olsun diye :)

Peceteyi alın oradan bit yapar ya da anne kemirir onu huzursuz olur az biraz talas atabilirsiniz

Peceteyi alın oradan bit yapar ya da anne kemirir onu huzursuz olur az biraz talas atabilirsiniz

Konu açılmışken ben de sorayım abi yeni konuya gerek yok galiba. Abi bildiğin gibi bi yavru var şuanda 2 günlük oldu. Yuvada tüyden başka birşey yok o da çok az. Dışkı desen hiç yok. Forumda okudum yavru çıkınca yumurta kabuğu kalır zarar verir diye. Baktım temizlemek için bir kısmını yemişler anne bir kısmını da kafese atmış. Şu durumda yuvaya az bir talaş koyabilir miyim yoksa vazgeçeyim mi. Konu sahibi arkadaşım da lütfen hakkını helâl etsin konusuna karıştım. Ama yenisini açarsam saçma olur diye düşündüm. Selametle...

Çok az atabilirsin böyle yavru gomulmeyecek kadar

Bence de plastik folluk ve talaş gayet kullanışlı

Geri