petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık Temizliği

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak Bilici tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Burak Bilici

İyi Günler Arkadaşlar.
    Muhabbet Kuşum Yumurtladı Birtane Yavruda Çıktı Fakat Yuvaya Baktığım Yuvanın İçin Kuşun Pisliği Var Ama Diğer 4 Tane Yumurtada Halen Çıkmadı Tamamen Yumurtalar Çıktıgındamı Yuvayı Temizliyeyim Bilgi verirseniz Çok sevinirim.

2. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yumurtalar çıksın yavrular 20 günlük falan olsun öyle temizleyin

3. Tevfik AKTUNÇ

Ben şöyle birşey planlıyorum, ileride kuşlarım yumurtlarsa böyle bir sorunla karşılaşırsam pisliğin üzerine hafif kum dökmeyi planlıyorum? Kokmaması için uygun olduğunu düşünüyorum, acaba ne kadar doğru?

4. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Burada temel olan konu dişinin yuvalıkta değişen birşey olmadığını ve sakin kalabileceğini yumurta ve yavrularına ilgisini sürdürmesine inandırabilmektir.Bazı dişiler ele alışıktır sahibinden ürkmez,hızlıca yapılan pislik alımını önemsemez korkmaz.Ama her dişi kuş böyle değildir,çoğu korkar.Bizim elimizden çekinip yavrularına zarar verebileceği gibi dışardan bi anda gelen kumda onu rahatsız edebilir.Tavsiyem en başta yumurta yokken yuvalığa havalar çok sıcak değilse az miktar talaş dökmek.Talaş dışkının yavrulara bulaşmasını bi nebze olsun engeller.Ayrıyetten yuvalığa fazladan 2-3 adet havalandırma deliği eklemek kokunun uzaklaşmasını sağlar.
    Özetle kum dökülmesini tavsiye etmem :)

Sayfayı Paylaş