Karadeniz Pet

Yuvalik varken kafes duzeni

gamze arat

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar merhaba. Erkek kusun yogun baskisindan dolayi bugun kafese yuvalik taktim. Yavas yavas alissinlar diye. Simdi bikac sorum olcak.
1-Kafes duzenim su anda resimlerdeki gibi. Iki tunek var. tunekleri hep bu sekilde kullandim. Acaba kafese uzunlamasina mi takmaliyim boyle iyi mi? Yuvaligin onunde kisa bi tunegimsi bisey var o sart mi? Yuvaligin girisine baska tunek koymali miyim? Tunek yukseklikleri nasil olmali?
2-normalde kalamar kemigini suluklarin sagina, mineral blogu soluna, gaga tasini da tam karsisina koyuyodum blogun. O sekilde kalsinlar mi daha asagi mi indirmeliyim yoksa?
3-plastik folluktaki cukur kisim yuvanin girisine mi yakin olsun arka tarafina mi?
4- kafesi yukari koyabilecegim bi yer yok . Yerde kalsa cok bi fark eder mi yukaridaki haline kiyasla?
5- evde tek ben varim. O yuzden pek gurultu olmuyo. Iste ya muzik ya film sesi. Kuslar ayni odada kalabilir mi benimle? Yoksa bos odalar var oraya mi koymaliyim? Odalar bombos ve sessiz. Cok sessizlik sikinti olur mu?

Kusura bakmayin uzun oldu. Aklimdakilerin hepsini sorayim dedim. Yardimci olursaniz cok sevinirim.
ef5f7ede9a204544d5f028a579885e1e.jpg

e252b667eb7918d4bf2a75d2af186e84.jpg

d2e085fa78a2128190bb0ed95a6f1338.jpg
0817771ebf17020fea7e57d345f9ec73.jpg

Hayırlı olsun..
1. Yuvalık tarafında duran tüneği alırsan tek tek tünek yeter, yeri iyi, yuvalığın tüneği kalsın.
2. Kalamar kemiği ve mineral buloğu tünekten rahat uzanabilecekleri bir yere koyman yeterli. Tek suluk yeter, fazlası gereksiz yer işagli.. Her gün tazelersin.
3. Çukur yuvalık deliğinden uzakta olsun. O talaş çok fazla, çukurun içine 2 çimdik at yeter, yavrular çıkıp büyüdükçe talaş miktarını artırırsın.
4. Kafes en azından bir masa üstünü hak ediyor. Yerde kuşlar huzursuz olur.
5. Çok gürültü yapmıyorsan senle kalmalarında bir sıkıntı olmaz. Boş odaya koyacaksan kuş sesi dinletmelisin gün içinde..

Anladim bana talas az bile geliyodu. Iyi oldu soylediginiz. cok tesekkur ederim cevabiniz icin.

Geri