Karadeniz Pet

Yuvalık ve çiftleşme

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Merhabalar.Yuvalık takılı olmamasına rağmen kuşlar çiftleşir mi?

belli olmaz :) bizim arkadaşın kuşu çiftleşiyor du :) dişi isterse yuvalık olsun olmasın çiftleşirler
:)

Son düzenleme:
beli olmaz ama genelde yumurtlamıyor ama bazen yumurtluyor %35 felan yumurtlar işte kızışmalarına baglı

hayır yavru alamassınız kafesin dibine yumurtluyor o zamanda kırılıyor genellikle ya tünekte yumurtluyor ya da kafesin dibinde yumurtlasada yumurtada bişi olmasa da ortalık yerde savunmasız vs vs kırar yumurtayı dinlenmeye alıcaksanız dişiyi küçük kafese dişiyi koyun ve ayırma yöntemi gibi yan yana 1-2 ay kalsınlar sonra 1-2 haftaya gelsin yumurtalar :)

Neden zahmet verme çabasındasın kuşlara anlamış değilim, eğer çiftleştirip yumurta almak istiyorsan yuvalıgın olmasının harıcınde kafesin yemlıklerın sulugun tuneklerın ve kafes tabanının hijyen olması gerekli, imkanları oluşturdum hadi gelsin demekle olucak iş değil , sabır ve ilgi :)

Neden zahmet verme çabasındasın kuşlara anlamış değilim, eğer çiftleştirip yumurta almak istiyorsan yuvalıgın olmasının harıcınde kafesin yemlıklerın sulugun tuneklerın ve kafes tabanının hijyen olması gerekli, imkanları oluşturdum hadi gelsin demekle olucak iş değil , sabır ve ilgi :)

Ben şu an yavru almak istemiyorum 1yaş dolsun istiyorum.O yüzden yuvalık takmadımki yavru olmasın.Yuvalık takılı değilken durum nasıl oluyor onu sormak istemiştim

YAvru istemesen dahi kızıştıkları andan itibaren uygun yer bulamadıgı için zemıne yumurtlama ihtimali var zeminde sert oldugundan kırılır , üzülen sen olursun , en kötü ihtimal ikinci bir kafes almalısın dostum ,selamlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri