petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık ve çiftleşme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yavuz GEREKLİOĞLU tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar.Yuvalık takılı olmamasına rağmen kuşlar çiftleşir mi?

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    belli olmaz :) bizim arkadaşın kuşu çiftleşiyor du :) dişi isterse yuvalık olsun olmasın çiftleşirler
    :)

#2 Resul OZYAMAN, 14 Kasım 2014
    Son düzenleme: 14 Kasım 2014
  3. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    beli olmaz ama genelde yumurtlamıyor ama bazen yumurtluyor %35 felan yumurtlar işte kızışmalarına baglı

4. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Peku yumurtlarsa nereye yumurtluyor devamında yavru olabiliyor mu?

5. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    hayır yavru alamassınız kafesin dibine yumurtluyor o zamanda kırılıyor genellikle ya tünekte yumurtluyor ya da kafesin dibinde yumurtlasada yumurtada bişi olmasa da ortalık yerde savunmasız vs vs kırar yumurtayı dinlenmeye alıcaksanız dişiyi küçük kafese dişiyi koyun ve ayırma yöntemi gibi yan yana 1-2 ay kalsınlar sonra 1-2 haftaya gelsin yumurtalar :)

6. ysf.yalvac

Neden zahmet verme çabasındasın kuşlara anlamış değilim, eğer çiftleştirip yumurta almak istiyorsan yuvalıgın olmasının harıcınde kafesin yemlıklerın sulugun tuneklerın ve kafes tabanının hijyen olması gerekli, imkanları oluşturdum hadi gelsin demekle olucak iş değil , sabır ve ilgi :)

7. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Ben şu an yavru almak istemiyorum 1yaş dolsun istiyorum.O yüzden yuvalık takmadımki yavru olmasın.Yuvalık takılı değilken durum nasıl oluyor onu sormak istemiştim

8. ysf.yalvac

YAvru istemesen dahi kızıştıkları andan itibaren uygun yer bulamadıgı için zemıne yumurtlama ihtimali var zeminde sert oldugundan kırılır , üzülen sen olursun , en kötü ihtimal ikinci bir kafes almalısın dostum ,selamlar..

#8 ysf.yalvac, 14 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş