petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık ve mama hakkında sorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Erdal Arıcan tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Arkadaşlar clasik yuvalar var piyasada suntadan bunlar nekadar sağlıklı bilemiycem,almak dogru olurmu,birde üstten acılanı var yada arkadan sürgülü hangisini alıyım sizce,plastik follukla 15 tl diyor uygunmu.Gelelim mamaya mamanın içerisine az irmik ve pirinç unu yerine mısır unu ekliyorum daha faydalı olduğundan dolayı önerilerinizi bekliyorum.

2. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    Merhaba yuvalı suntadan olmasi daha uygun olur üstten açılır yada başka çeşitleri size kalmış hepsi de ortak vazifeye hizmet ediyor :) mama konusu da tamamen insanların kendi seçimi bence kuslariniz mısır unu ile yiyorsa böyle devam edin bu sıcaklarda çok yağlı vermeyin daha çok sebze ve meyve verin

Erdal Arıcan bunu beğendi.
  3. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Suntadan olması niçin daha uygun olur,pire böcek çabuk olusur dıye düşünmüştüm temizlik ihmal edilmiyor,bu mdf yuvalık satanlar var bazı illerde.

4. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Hocam selamlar.Şimdi 15 lira gibi plastik folluk+ yuvalık çok pahalı.Ben mersindeki petshoptan alıyorum ikisi beraber 5 lira.
    Yuvalıklar çok sağlam ve ahşaptan.Geçen 12 adet kadar aldım.Çok kullanışlı.Bence o paraya daha güzel yuvalıklar alınır.Başka petshoplara bakın derim.Böcek pire konusunda gelince.Böcek,bit tutmayan yuvalık görmedim henüz :).Mama konusunda koray arkadaşımla hem fikiriz.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Selamlar.
    Sunta dediğin mdf büyük ihtimal. Ben sunta yuvalık görmedim hiç. MDF üzeri kaplamalıysa follukla birlikte fiyat normal. Haftada 1-2 defa temizlersen bit vs oluşmaz. Yedek folluk alırsan temizlik işin daha kolay olur.
    Mama içine koyduğun unların miktarı az olmalı. Yoksa mama hamura dönebilir.

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Merhaba;
    Yuvalık olarak en iyi tercih bana göre mdf ve mdf lam lar. Folluğun içine talaş atarken bit ilacı ile harmanlayıp serersen yuvalıkta bit olmaz tabi mutlak temizlik şart buda nasıl olur? Yavru yoksa yaz aylarında haftada 2 kere varsa talas dışkıyı emdikçe bekletmeden talaş değişimi şart. ve eyer mdf lam olursa aldığınız yuvalık içinide dışınıda dezenfekte ile silebilirsin çok daha steril olur. Yavru ölümlerin 1 numaralı sebebi yuvalık temizliği ve yuvalıktaki hastalıklardır o yüzden bana göre en dikkat edilmesi gereken konudur. un olarak da irmik,mısır unu, pirinç unu 3ünü bir katabilirsin ama oranları önemli fazla un ekmek kuşlarımızda yağlanma yapar... Hayırlı günler

7. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Selamlar.
    Sunta dediğin mdf büyük ihtimal. Ben sunta yuvalık görmedim hiç. MDF üzeri kaplamalıysa follukla birlikte fiyat normal. Haftada 1-2 defa temizlersen bit vs oluşmaz. Yedek folluk alırsan temizlik işin daha kolay olur.
    Mama içine koyduğun unların miktarı az olmalı. Yoksa mama hamura dönebilir.

Kıvrık Gagalılar ve Kafes Kuşları Derneği
    309 Nolu Üye [MALTEPE / İSTANBUL]
    FolluktanAl.com Bildiğimiz yuvalık işte sarı tahta gibi sunta değilmi o ,mdf yuvalık nerden alabılırız bilen varmı,petshoplarda satılmıyor arkadaşlar.

#7 Erdal Arıcan, 24 Haziran 2016
    Son düzenleme: 24 Haziran 2016
  8. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
  9. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Bu yuvalıklardan malzeme sunta gibi.

10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bu malzemeye su kontrası diyorlar. Yuvalık için dayanıksız. Ederi de bahsettiğin rakamdan çok aşağıda.

11. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    http://www.ikincielim.com/iel/kus-k...uhabbet-kuslari-icin_ilan_340955?Resno=620444 Burda yuvalık buldum arkadaşlar acaba tek satarlarmı birde nasıl bilemiyorum.plastik folluklar standart boydamı ,sordugumda tek dedi petshopcu, sultan papaganları ıcın dedi ,bende dedim daha ıyı muhabbetler rahat etsın,onada büyük kafes gerekli dedi ,kafesimi düşürecek yuvalık acaba ondanmı dedi uymuyor diyemi anlamadım neyse.

#11 Erdal Arıcan, 24 Haziran 2016
    Son düzenleme: 24 Haziran 2016
  12. Emir

Emir Moderator

Beğenileri:
    5
  13. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Öyle yaparım emir bey mama olayını teşekkürler,siz gittigidiyora üye olmak ücretlimi acaba .

14. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Çok güzel folluklu beyaz bir yuvalık buldum burda petshopcudan fakat kullanılmıs hastalık varmı börtü böcek varmı bilemem içime sinmedi almadım yıkarsın çamaşır suyuyla silersin bezle birşey olmaz dedi yıkarsam şişmede yapabilir diyerekten almadım.

15. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Sizin yuvalığın kapısı nerden açılır.

16. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48

Sayfayı Paylaş