Karadeniz Pet

Yuvalık ve mama hakkında sorum

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar clasik yuvalar var piyasada suntadan bunlar nekadar sağlıklı bilemiycem,almak dogru olurmu,birde üstten acılanı var yada arkadan sürgülü hangisini alıyım sizce,plastik follukla 15 tl diyor uygunmu.Gelelim mamaya mamanın içerisine az irmik ve pirinç unu yerine mısır unu ekliyorum daha faydalı olduğundan dolayı önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba yuvalı suntadan olmasi daha uygun olur üstten açılır yada başka çeşitleri size kalmış hepsi de ortak vazifeye hizmet ediyor :) mama konusu da tamamen insanların kendi seçimi bence kuslariniz mısır unu ile yiyorsa böyle devam edin bu sıcaklarda çok yağlı vermeyin daha çok sebze ve meyve verin

Suntadan olması niçin daha uygun olur,pire böcek çabuk olusur dıye düşünmüştüm temizlik ihmal edilmiyor,bu mdf yuvalık satanlar var bazı illerde.

Hocam selamlar.Şimdi 15 lira gibi plastik folluk+ yuvalık çok pahalı.Ben mersindeki petshoptan alıyorum ikisi beraber 5 lira.
Yuvalıklar çok sağlam ve ahşaptan.Geçen 12 adet kadar aldım.Çok kullanışlı.Bence o paraya daha güzel yuvalıklar alınır.Başka petshoplara bakın derim.Böcek pire konusunda gelince.Böcek,bit tutmayan yuvalık görmedim henüz :).Mama konusunda koray arkadaşımla hem fikiriz.

Selamlar.
Sunta dediğin mdf büyük ihtimal. Ben sunta yuvalık görmedim hiç. MDF üzeri kaplamalıysa follukla birlikte fiyat normal. Haftada 1-2 defa temizlersen bit vs oluşmaz. Yedek folluk alırsan temizlik işin daha kolay olur.
Mama içine koyduğun unların miktarı az olmalı. Yoksa mama hamura dönebilir.

Merhaba;
Yuvalık olarak en iyi tercih bana göre mdf ve mdf lam lar. Folluğun içine talaş atarken bit ilacı ile harmanlayıp serersen yuvalıkta bit olmaz tabi mutlak temizlik şart buda nasıl olur? Yavru yoksa yaz aylarında haftada 2 kere varsa talas dışkıyı emdikçe bekletmeden talaş değişimi şart. ve eyer mdf lam olursa aldığınız yuvalık içinide dışınıda dezenfekte ile silebilirsin çok daha steril olur. Yavru ölümlerin 1 numaralı sebebi yuvalık temizliği ve yuvalıktaki hastalıklardır o yüzden bana göre en dikkat edilmesi gereken konudur. un olarak da irmik,mısır unu, pirinç unu 3ünü bir katabilirsin ama oranları önemli fazla un ekmek kuşlarımızda yağlanma yapar... Hayırlı günler

Selamlar.
Sunta dediğin mdf büyük ihtimal. Ben sunta yuvalık görmedim hiç. MDF üzeri kaplamalıysa follukla birlikte fiyat normal. Haftada 1-2 defa temizlersen bit vs oluşmaz. Yedek folluk alırsan temizlik işin daha kolay olur.
Mama içine koyduğun unların miktarı az olmalı. Yoksa mama hamura dönebilir.

Kıvrık Gagalılar ve Kafes Kuşları Derneği
309 Nolu Üye [MALTEPE / İSTANBUL]
FolluktanAl.com Bildiğimiz yuvalık işte sarı tahta gibi sunta değilmi o ,mdf yuvalık nerden alabılırız bilen varmı,petshoplarda satılmıyor arkadaşlar.

Son düzenleme:
http://www.ikincielim.com/iel/kus-k...uhabbet-kuslari-icin_ilan_340955?Resno=620444 Burda yuvalık buldum arkadaşlar acaba tek satarlarmı birde nasıl bilemiyorum.plastik folluklar standart boydamı ,sordugumda tek dedi petshopcu, sultan papaganları ıcın dedi ,bende dedim daha ıyı muhabbetler rahat etsın,onada büyük kafes gerekli dedi ,kafesimi düşürecek yuvalık acaba ondanmı dedi uymuyor diyemi anlamadım neyse.

Son düzenleme:
Öyle yaparım emir bey mama olayını teşekkürler,siz gittigidiyora üye olmak ücretlimi acaba .

Çok güzel folluklu beyaz bir yuvalık buldum burda petshopcudan fakat kullanılmıs hastalık varmı börtü böcek varmı bilemem içime sinmedi almadım yıkarsın çamaşır suyuyla silersin bezle birşey olmaz dedi yıkarsam şişmede yapabilir diyerekten almadım.

Hocam selamlar.Şimdi 15 lira gibi plastik folluk+ yuvalık çok pahalı.Ben mersindeki petshoptan alıyorum ikisi beraber 5 lira.
Yuvalıklar çok sağlam ve ahşaptan.Geçen 12 adet kadar aldım.Çok kullanışlı.Bence o paraya daha güzel yuvalıklar alınır.Başka petshoplara bakın derim.Böcek pire konusunda gelince.Böcek,bit tutmayan yuvalık görmedim henüz :).Mama konusunda koray arkadaşımla hem fikiriz.
Sizin yuvalığın kapısı nerden açılır.

Geri